BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Atatürk İlkokulu "Z Kütüphane" Açılışı Yapıldı.

Merkez Atatürk İlkokulu

 

Zenginleştirilmiş Kütüphanelere bir yenisi daha eklendi ve Merkez Atatürk İlkokulu modern bir kütüphaneye kavuştu. 

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR ve Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY´in teşrifleri ile gerçekleşen açılış törenine, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun BAKIRTAŞ ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Barış KALIN ile okulda görevli yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okul Müdürü Hüseyin İŞGÖREN  kütüphane hakkında kısa bir konuşma yaptı. Okul Müdürü İŞGÖREN konuşmasında;

"Küresel toplum ve bilgi çağının talepleri, kütüphaneciliği yeniden biçimlendirmiş ve teknolojinin kullanımı da günümüz dünyasının ekonomik, kültürel ve iletişim alışkanlıklarında köklü değişiklikler meydana getirmiştir.

Öğrencilere yönelik kütüphane hizmetleri, hiçbir zaman öğrenciler ve onların aileleri için günümüzdeki kadar önemli olmamıştır. Bilgiye erişim ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerileri de toplumların önceliği durumuna gelmiştir. Nitelikli bir okul kütüphanesi, öğrencileri hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerileri ile donatarak, onların topluma katılımlarını ve katkıda bulunmalarını sağlar. Okul kütüphaneleri sürekli artan toplumsal değişikliklere yanıt vermeli ve bütün öğrencilerin bilgi, kültür ve eğlenme gereksinimlerini karşılamalıdır. Bunun yanında her öğrencinin okulundaki kütüphaneyi kullanmanın yanında yerel kütüphanelere de alışkın olması ve kütüphane kullanma becerilerine sahip kılınması gerekir.

      Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan z-kütüphanelerin, öğrencilere okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında ve hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkânlar sağlaması beklenmektedir. Öğrencilere ve ebeveynlerine kütüphanelerden nasıl en etkili biçimde yararlanabilecekleri ve gerek elektronik gerekse yazılı medya kullanım becerilerini nasıl geliştirebileceklerinin öğretilmesi, z-kütüphanelerin yaygınlaştırılması ile ulaşılması beklenen hedefler arasındadır. Ayrıca z-kütüphanelerin amacına uygun kullanılması ile diğer ülkelerde bulunan, modern standartlarla hizmet veren, yüksek nitelikli okul kütüphanesi hizmetlerine ulaşılması amaçlanmaktadır." dedi.

    Sunum konuşmasından sonra açılış kurdelası; Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ve öğrencileri temsilen bir öğrencimizin katılımı ile kesildi. Açılışa katılanların büyük beğenisini toplayan kütüphane orada bulunanlardan tam not aldı. Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet, öğrencilerle sohbet ettikten sonra Okul Aile Birliği ve Okul Öğretmenleri ile bir araya gelerek görüş alış verişinde bulundular.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.