BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İlçe Okul-Kurum Müdürleri Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Yapıldı

Merkez İlçe Okul-Kurum Müdürleri Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Yapıldı

      Merkez İlçe Okul-Kurum Müdürleri Toplantısı 4 Aralık 2017 Pazartesi günü Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Müdür Yardımcılarımız Tahsin Yazır ve Bektaş Uçkun, Şube Müdürlerimiz Metin Sarıfakıoğulları, Turan İpşiroğlu ve Salih Aybaş, Hukuk Hizmetleri Yetkilimiz Ebru Aşıcı ile okul ve kurum müdürlerimiz katıldılar.

      Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un açış ve selamlama konuşmasıyla başlandı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirleri, birimleriyle ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar. Bazı konularda çözüm önerileri sundular ve bu konularda istişareler yapıldı.

      Toplantının sonunda soru-cevap bölümüne geçildi. Okul ve kurum müdürlerimizin soruları ilgili birim amirleri tarafından cevaplandı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş toplantıda yaptığı konuşmada, artık ezberci eğitim anlayışının çok gerilerde kaldığını, elimizdeki teknolojik imkânları da kullanarak, öğrencilerimizin ‘yaparak ve yaşayarak’ öğrenmesinin önünü açmamız gerektiğini söyledi. Yöneticilerimizin de öğretmenlerimizin de kendilerini buna göre geliştirmeleri gerektiğini, ancak bu şekilde sürekli gelişen ve değişen dünya ile rekabet edebilecek ve öne geçebilecek bir nesil yetiştirebileceğimizi ifade etti. Eğitim öğretim faaliyetlerini planlarken sadece sınav odaklı hareket edilmemesi gerektiğini hatırlatan Durmuş, öğrencilerimizin bilgiyi güncel hayatla ilişkilendirme, bilgiyi pratik olarak kullanabilme becerilerini ve yorum güçlerini de geliştirmemiz gerektiğini vurguladı. Yurt ve dünya sorunları karşısında kafa yoran, çözüm üretmeye çalışan ve harekete geçen, ahlaki ve insani özellikleri gelişmiş nesiller yetiştirmenin önemini anlattı.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş toplantı sonunda, katılanlara teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

04-12-201704-12-201704-12-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.