BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Koyunköy Şehit Münir Kopuk İlkokulu’nda ´´Minik Gamzeler 23 Nisan Şenliği´´ Düzenlendi

Merkez Koyunköy Şehit Münir Kopuk İlkokulu’nda ´´Minik Gamzeler 23 Nisan Şenliği´´ Düzenlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 22 Nisan 2019 Pazartesi günü Merkez Koyunköy Şehit Münir Kopuk İlkokulunda düzenlenen şenliğe; Bilecik Valisi Bilal Şentürk, eşi Münevver Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halis Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zekai Çobandere, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk; “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Minik Gamzeler Derneğince güzel bir etkinlik düzenlendiğini belirterek, Türk toplumunun üzülmesi gereken yerde üzüldüğünü, sevinmesi gerektiği yerde de sevinmesini bildiğini kaydetti.

Böyle bir toplum olmaktan her zaman gurur duyduklarını vurgulayan Vali Şentürk, ´´Güçlü bir toplumuz ve geleceğimizde daha güçlü olacak. İnsanlar farklı sebeplerden mutlu olurlar. Esas olan başkasının mutluluğundan mutlu olabilmek. Derneğimiz, başkalarını mutlu ederek, mutlu oluyorlar. Valilik olarak sizin mutluluğunuza katkı sağlamak için çalışıyoruz. İnşallah geleceğinizi daha iyi şekilde inşa edeceğiz. Hayallerinize ulaşmak için çaba sarf etmelisiniz. Öncelikle ülkenizi, bayrağınızı, ailenizi ve arkadaşlarınızı sevin. Böyle olursa yarınımız parlak olur.´´ dedi.

 Okul Müdürü Hakan Sönmez de dernek sayesinde çocukların hafızalarında hayatları boyunca unutamayacakları bir hatıraya sahip olacaklarını ifade ederek, ´´Bu tür sosyal projelerin yaygınlaştırılarak, ülkemizde ihtiyaç sahibi diğer çocuklara da ulaşmasını temenni ediyorum. Fedakar gönüllüler olmasa idi bugün köyde eğitim gören çocuklarımızla hayırsever kişiler arasında bir sevgi köprüsü kuramayacaktı. İnanıyorum ki kendilerine iyilik yapan kişileri örnek alan çocuklarımız büyüyüp, yetişkin birer birey olduklarında çeşitli sosyal projelerde görev alacaklar ve hatta toplumun hayırsever fertleri arasına katılacaklardır.´´ diye konuştu.

Konuşmaların ardından çocukların hayalinde olan bisiklet ve çeşitli hediyeler, Vali Bilal Şentürk ve eşi Münevver Şentürk tarafından verildi. Minik Gamzeler Derneğince çocuklar için hazırlanan oyun alanındaki etkinlikler izlendi.

23-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.