BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Stajları Artık Daha Güvenli

Mesleki Eğitim Stajları Artık Daha Güvenli

Mesleki Eğitim Stajları Artık Daha GüvenliMesleki Eğitim Stajları Artık Daha GüvenliMesleki Eğitim Stajları Artık Daha GüvenliMesleki Eğitim Stajları Artık Daha GüvenliMesleki Eğitim Stajları Artık Daha GüvenliMesleki Eğitim Stajları Artık Daha GüvenliMesleki Eğitim Stajları Artık Daha Güvenli

 

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan ve bir özel iş sağlığı ve güvenliği firmasının, sosyal sorumluluk kapsamında ücretsiz olarak destek verdiği uygulama iki oturumda gerçekleşti.

Proje ile;önümüzdeki sene işyerleri ve fabrikalarda staj yapacak olan meslek lisesi öğrencilerimizin iş sağlığı ve güvenliği açısınan bilinçli bir staj yapması ve ileride iş hayatına atıldıklarında da aynı şekilde konuya vakıf olarak çalışmalarına yardımcı olunması hedeflendi.

Seminer başlangıcında kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK;"Değişik projelerle sizleri iş hayatına hazırlamaya çalışıyoruz ve bu bağlamda da iş sağlığı ve güvenliği konusunda sizleri bilinçlendirmek istedik. Bizler her ne yapıyorsak sizler için yapıyoruz. Yaklaşık 2.900 öğretmen, 39.000 öğrenciye hizmet veriyoruz ve gördüğünüz gibi değişik kamu kurumları, firmalar ile işbirliği yapıyoruz. Okul sizi bir üst öğrenime hazırlıyor ve bizler bu tür takviye seminerlerle sizleri hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Yarın memleketin değişik yerlerinde değişik kademelerde iş sahibi olacaksınız, personel yöneteceksiniz ve bu aldığınız bilgileri kullanacaksınız. Onun için verilecek semineri can kulağı ile dinleyip faydalanmanızı istiyoruz "dedi ve projede emeği geçen Yerel Projeler Koordinatörü Celali YILMAZ´a, firma sahibine ve sunum yapan firma çalışanı İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı´na teşekkür etti.

Daha sonra, iş sağılığı ve güvenliği konusunda yapılan sunum öğrencilerimiz tarafından dikkatle izlendi. Sunum sonundaki soru cevap kısmından sonra, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesi ile seminer son buldu.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.