BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Yapıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Yapıldı

     5 Haziran 2017 Pazartesi günü Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda Mesleki ve Teknik Eğitimin tanıtılması, Mesleki ve Teknik Eğitime yönlendirme ve rehberlik konularının ele alındığı toplantı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz İbrahim Barış Kalın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürleri, il geneli Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Müdürleri, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri ve merkez ilçe ortaokul müdürleri katıldılar.

     Toplantıda Bilecik Mesleki Eğitim Merkezlerinde yapılan tüm yenilikler hakkında bilgilendirme yapıldı. Kalfalık ve ustalık belgelerinin yanında öğrencilerin lise diploması da alabilecekleri belirtildi. Özel Eğitim Uygulama Merkezinin çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

      Mesleki ve Teknik Eğitime yönlendirme ve rehberlik konusu görüşüldü. Tüm ortaokullarda mesleki eğitimi tanıtıcı broşürlerin dağıtılacağı ve öğrencilerin mesleki eğitim hakkında bilgilendirileceği ifade edildi. Ortaokul yöneticilerinin bu anlamda yapması gerekenler konusunda bilgi verildi.

      Meslek liselerinden üniversiteye sınavsız geçişin kaldırıldığı, bu yüzden öğrencilerin akademik anlamda da gelişimlerinin desteklenmesi gerektiği vurgulandı.

      Mesleki ve Teknik Liselerde kurulan Okul Yönetim Kurullarının yaptığı ve yapacağı çalışmalar gözden geçirildi. Bu kurulların gayretli çalışmalarıyla okullarımızın büyük bir sıçrama yapabilecekleri ifade edildi.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Bu yılın meslek liselerinin yılı olduğunu, bu liselerimiz hakkındaki tüm olumsuz düşünceleri kırmamız ve meslek liselerimizi halkımıza, ortaokul öğrencilerimize çok iyi tanıtmamız gerektiğini söyledi. Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğitimini Belirleme Çalıştayı ile Bilecik’te mesleki eğitim adına önemli bir kamuoyu oluşturduklarını, meslek okullarımızın eğitim kalitesini yükseltmek ve okul sonrası istihdamlarına katkı sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Bu anlamda meslek liselerimizin sanayi sektörü temsilcileriyle yaptıkları protokolleri hatırlatan Durmuş, sektör desteğini de alan okullarımızın çok daha avantajlı bir konuma yükseldiğini ve istihdam durumlarının da üst düzeylere çıktığını ifade etti.

      Mesleki ve Teknik Eğitim konusunu, ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde önem arz eden bir konu olması dolayısıyla çok önemsediklerini dile getiren Fazilet Durmuş, toplantıya katılanlara teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

05-06-201705-06-201705-06-201705-06-201705-06-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.