BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Yeterlilik Kursları Protokolü İŞKUR ile Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmzalandı

Mesleki Yeterlilik Kursları Protokolü  İŞKUR ile Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmzalandı

20-04-201620-04-201620-04-201620-04-2016

 

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR Müdürlüğü arasında "Mesleki Yeterlilik Kursları İşbirliği Protokolü" imzalandı.

   Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN´un kurumlar arasında koordinasyonu sağlayarak hazır hale getirdiği protokol ile; istihdamın korunması, artırılması, geliştirilmesi ve işsiszliğin azaltılmasına yardımcı olmak maksadıyla, Mesleki Yeterlilik Kursları belgelendirme aktif işgücü hizmetleri kapsamındaki kurs ve programların uygulanmasına yönelik olarak, İŞKUR İl Müdürlüğü ile İl Müdürlüğümüz arasında, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda tanıtım ve imza töreni yapıldı.

   Kurumlar arası işbirliğinin önemine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK; detaylı tanıtım sunumunun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin TOSPATLI tarafından yapılacağını belirterek, imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.

   İŞKUR Müdürü Ayhan TOZAN´da mesleki eğitimin belgelendirilmesi gerekliliğine vurgu yaptı ve önümüzde uygulanacak resmi süreç hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Protokolün imzalanmasının ardından katılımcılara süreç hakkında detaylı bir sunum yapıldı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.