BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mevlana Haftası Kutlamaları Yapıldı.

Mevlana Haftası Kutlamaları Yapıldı.

    Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kültür ve edebiyat kulübü ile giyim bölümü öğrencileri Mevlana haftası münasebetiyle, Mevlana Celaleddin Rumi’nin hayatını ve yaşamını anlatan tiyatral şiir dinletisi düzenledi.

    Okulun toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, düzenlenen gösterinin kendisini duygu dünyasına götürdüğünü belirterek, “Hepimizin ihtiyacı olan şey arkadaşlar, gönlümüze doğru bir yolculuk. Ben çok mutlu oldum, öğrencilerimi izlemek beni son derece mutlu etti. İnşallah bu söylediklerimizi hep birlikte yaşarız. Çok güzel şeyler söylüyoruz, o sözümüzü gönlümüze indirelim. Dilimizdekini kalbimize indirdiğimiz anda zaten bütün güzellikleri hep birlikte paylaşırız. Bu topraklar çok bereketli topraklar hakikaten arkadaşlarımızda söyledi, Osmanlı’nın manevi mimarı Şeyh Edebali’nin mekanındayız hepimiz onun öğrettikleri bizim için çok önemli. İnşallah Mevlana’dan Yunus Emre’den de istifade ederiz başka yerlerde başka bir şey aramaya gerek yok. Bizde ne istersek fazlasıyla var yeter ki onları almayı bilelim. Yeter ki onları hayatımıza uygulamayı bilelim.” dedi

 

   Düzenlenen programa, Hayme Ana Mesleki Teknik Lisesi öğretmenler, öğrencileri ve veliler katıldı.

 

Mevlana Haftası Kutlandı.Mevlana Haftası Kutlandı.Mevlana Haftası Kutlandı.Mevlana Haftası Kutlandı.Mevlana Haftası Kutlandı.Mevlana Haftası Kutlandı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.