BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız İlimiz Okullarını Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakanımız İlimiz Okullarını Ziyaret Etti.

 

    Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr Nabi AVCI, inceleme gezisine; Bozüyük´te İlçemizde yapımına 21 Mart 2014 tarihinde başlanan ve bir yılda tamamlanarak iki gün önce teslim alınan Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunarak başladı. Bakan AVCI, bir yıl gibi kısa süre içerisinde yapımı tamamlanan okulun yapımında işçisinden müteahhidine kadar emeği geçen herkese teşekkür etti. Bakan AVCI, 1.370 metre kare alan üzerine kurulan okulun katlarla birlikte toplam 6.850 metre kare kapalı alana sahip olduğunu belirterek, “24 derslikli okulumuzun, 4 atölyesi, 8 laboratuarı, bir konferans salonu ile bir jimnastik salonu var. Toplam maliyeti 5 milyon liradır. Allah devlete millete zeval vermesin” diye konuştu. Bakan AVCI, okulun açılış törenini ise önümüzdeki eğitim öğretim döneminde, Eylül ayında yapacaklarını söyleyerek okulun, öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

    İncelemelerin ardından;Milli Eğitim Bakanı Avcı’ya, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR ve Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK tarafından, öğrencilerin lazer teknolojisiyle yaptıkları portresi ile ahşap işlemeli bir rahle hediye edildi.

   Ardından, Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI, Bilecik programı kapsamında Bozüyük Atatürk Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi’nin açılışını yaptı. Bakan AVCI, serginin açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesti. Bakan AVCI’nın gezdiği sergide 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin Fen ve Teknoloji ile Matematik dersine ait projeler yer alıyor.Sergideki projelerle araştırmaya teşvik edilen öğrenciler, okulda öğrendiklerini günlük hayata uygulama imkânı buluyor. Bakan AVCI’nın proje sahibi öğrencilerle sohbet ederek projeleri hakkında bilgi aldığı sergi 3 gün boyunca açık olacak. 

 Bozüyük ziyaretinin ardından Pazaryeri İlçemizi ziyaret ederek İl Merkezine gelen Bakan AVCI;  Valilik binası önünde İlimiz protokol üyeleri tarafından karşılandı. Kendisine Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR tarafından Kurtköy Bölgesinde yapılan fidan dikimi kampanyası çerçevesinde "fidan dikim belgesi" takdim edildi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.