BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI´nın katılımıyla Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI´nın katılımıyla Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Açılışı Gerçekleştirildi.

  Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılan Bakan AVCI´ya, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil ELDEMİR, Bilecik Belediye Başkanı Selim YAĞCI, , Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Azmi ÖZCAN, Bilecik Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, AK Parti İl Başkanı Kadir BAYRAK, protokol üyeleri ve partililer eşlik etti.

  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından konuşmalarla devam etti.

  "Büyük sessiz devrimin yansımalarını hep beraber göreceğiz"

  Bakan Avcı, törende yaptığı konuşmada, bu toprakların çocuğu olarak Bilecik´te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Okulun hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Bakan Avcı, yapılışında emeği geçenlere teşekkür etti. Bakan Avcı, bugün İstanbul´da da bir okul açılışı daha yaptığını ve bir okulun temeli atma törenine katıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:
  "Bu açılışlar, temel atma törenlerimiz son 13 yıldır kesintisiz devam ediyor. Memleketimizin her yerinde ayrım gözetmeksizin yeni okullar, yeni derslikler inşa ediyoruz. Okul varlığımızı, derslik sayımızı bu hamlelerle iki katına çıkardık. Okul binası ve derslik sayısındaki bu atılım muhtevada da devam ediyor. Eğitime musallat olmuş, ayrımcı ve ötekileştirici uygulamalara son verdik. Artık bu memleketin hiçbir çocuğu şu veya bu sebeple okul kapılarından döndürülmüyor. Okulunu bırakmak zorunda kalmıyor. Tam tersine bütün çocuklarımız eşit ve adil şartlarda eğitim alıyor. Son yıllarda her alanda yaşadığımız değişim eğitime de çok köklü bir şekilde yansıyor. Önümüzdeki dönemde bu yaşadığımız gelişmelerin yabancıların ifadesiyle bu büyük sessiz devrimin yansımalarını hep beraber göreceğiz." Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin 14 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlandığını anlatan Bakan Avcı, buradaki 21 derslikte 512 öğrencinin eğitim alacağını söyledi.Bakan Nabi Avcı, buradaki programdan önce Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi´ni ziyaret ettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:
  "Siz zaten biliyorsunuz ama buradan bütün Türkiye bir kez daha duysun. Bilecik´te muhteşem bir üniversite kuruldu. Kurucu rektörümüz Azmi Hoca´ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Ben dünyanın pek çok yerinde çeşitli büyüklükte üniversiteler gezdim. Şundan emin olun Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kısa zamanda sağladığı bu birikimiyle Türkiye´nin en seçkin üniversitelerinden biri haline gelmektedir. Bu okuldan mezun olacak öğrencilerimize gönül rahatlığıyla, ´arkadaşlar orada bir üniversite var ve sizi bekliyor´ diyorum. Hayırlı, uğurlu olsun."
  Konuşmaların ardından Bakan Avcı ve protokol üyeleri, yapılan duanın ardından kurdeleyi keserek okulun açılışını gerçekleştirdiler.  Açılışı gerçekleştirdikten sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Bakanımız AVCI, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ziyaretlerini bitirdiler.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.