BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim ile BİEN Yapı Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. Arasında 3 Protokol İmzalandı

Milli Eğitim ile BİEN Yapı Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. Arasında 3 Protokol İmzalandı

     İl ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile BİEN Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. arasında 12 Nisan 2017 Çarşamba günü Sayın Valimiz Süleyman Elban’ın da katılımlarıyla 3 protokol birden imzalandı. İmza Töreni’ne Tugay Komutanımız Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, BİEN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halis Çelik katıldılar.

     Bilecik Valiliği’nde düzenlenen imza töreninde İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş bir konuşma yaptı. BİEN Yapı ile imzalanan protokol kapsamında Bozüyük´ün yeni bir okul binasına kavuşacağını ve ilçemize kalıcı bir eser kazandırılmış olacağını söyledi. Mesleki ve teknik okullarımızın sektör ile iş birliği protokollerini birbiri ardınca imzalamaya başladıklarına dikkat çeken Durmuş, düzenlediğimiz Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştayı’nın sonuçları doğrultusunda mesleki ve teknik eğitime yeni bir soluk kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti. Yöremizin sektör ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve öğrencilerimizin istihdamına katkıda bulunmak için sektör ile iş birliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerimize burs imkanı da sağlayacak olan protokollerin uygulanmasıyla birlikte bundan hem okul ve öğrencilerimizin hem de iş ve sanayi sektörlerinin karlı çıkacağını, sonuçta kazananın Bilecik ve ülkemiz olacağını dile getirdi. 

       Ardından BİEN Yapı Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan ve Valimiz Süleyman Elban da konuşmalarını yaptılar. Yapılan iş birliğinin ve imzalanan protokollerin hayırlı uğurlu olmasını dilediler. Protokollerin imzalanmasıyla program sona erdi.

    Protokollerden birincisi taşınmaz trampasını içeriyor. Buna göre mülkiyeti BİEN Yapı Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’ye ait Bozüyük ilçemizde, Yenimahalle’de bulunan arsa üzerine BİEN Yapı tarafından 24 derslikli lise binası yaptırılacak ve Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilecek. Mülkiyeti hazineye ait olan Bozüyük Yenimahalle’deki 12 derslikli Çitosan İlkokulu ise BİEN Yapı’ya devredilecek. Protokol, Valimiz Süleyman Elban, BİEN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

     İkinci protokol BİEN Yapı Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.  ile Selahattin Şeker Seramik ve Cam Teknolojisi MTAL arasında eğitim, bilim, istihdam, sosyal ve kültürel alanları kapsayan iş birliği protokolüydü. Protokol, işletme tarafından 10 öğrenciye burs verilmesi, öğretmenlerin ve okulda öğrenim gören öğrencilerin eğitimine işletmenin sağlayacağı teknolojik destek, deneyim paylaşımı ve istihdam odaklı iş birliği, mezunlara istihdamda öncelik, 12. sınıflara yönelik işletmede “Beceri Eğitimi“ imkânı, bilimsel proje ve programlarda bilimsel danışmanlık, tanıtım ve bilgilendirme, yarışmalarda işletme imkânlarından yararlanma, okulda yapılacak sosyal etkinlik sınıflarının oluşturulmasına destek gibi konularda iş birliğini kapsıyor. 10 yıl süreyle geçerli olacak protokol, BİEN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, Selahattin Şeker Seramik ve Cam Teknolojisi MTAL Müdürü Mahmut Atasoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik ve Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman’ın imzalamalarıyla yürürlüğe girdi.

    Üçüncü Protokol yine BİEN Yapı Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.  ile Selahattin Şeker Seramik ve Cam Teknolojisi MTAL arasında imzalandı. Bu protokol kapsamında işletme tarafından her yıl en az 10 öğrenciye burs verilmesi öngörülüyor. 5 yıl geçerli olacak protokol, BİEN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, Selahattin Şeker Seramik ve Cam Teknolojisi MTAL Müdürü Mahmut Atasoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik ve Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman tarafından imzalandı.

 

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.