BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Bilecik Belediyesi Protokol İmzaladı

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Bilecik Belediyesi Protokol İmzaladı

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Belediyesi Protokol İmzaladı.Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Belediyesi Protokol İmzaladı.Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Belediyesi Protokol İmzaladı.

 

Bilecik Valiliği, Bilecik Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hazırlanan, ” Hayat Boyu Öğrenme Projesi” için hazırlanan protokol imzalandı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen protokol, Vali Ahmet Hamdi NAYİR, Belediye Başkanı Selim YAĞCI ve Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK tarafından imzalandı.

Vali NAYİR burada yaptığı konuşmada, protokol ile merkezi yönetim ve yerel yönetimin güzel bir işbirliğini gördüklerini belirterek, şunları söyledi:

”Eğitim gibi önemli bir konuda bu iki merkezin güçlerin birleştirerek, Bilecik’li insanımızın daha iyi ve daha kaliteli eğitim almaları imkanı sağlanmış olacak. Bir yandan halk eğitim faaliyetleri devam ederken, diğer yandan belediyemiz çeşitli çalışmalar gerçekleştirecek. Ben protokolün şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Belediye Başkanı Selim YAĞCI, ise faydalı ve güzel bir protokol için bir araya geldiklerini belirterek, şunları kaydetti:
”Bilecik Belediyesi Yaz Spor Okulları da dahil olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde çocuklarımızın daha iyi eğitim görmesi, mahallelerde yapacağımız kurslarda birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirmesini sağlamaktır. Ben bu fırsatı bizlere sundukları için Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve Halk Eğitim Merkezi yöneticilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah güzel hizmetleri hep birlikte gerçekleştirmiş oluruz.”

Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK ise proje hakkında bilgi vererek, şunları aktardı:

”Bu protokolün amacı Bilecik Valiliği’nce, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Belediye Başkanlığı işbirliğinde düzenlenecek olan Hayat Boyu Öğrenme Projesi ve hayat boyu öğrenme faaliyetlerle ilgili esas ve yükümlülükleri belirlemektir. Bu protokolden hedeflediklerimiz şunlardır. İlimizde 7’den 77’ye hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda kurslar açmak ve etkinlikler yapmaktır. Ayrıca, öğrencilerimizin boş zamanlarında spor, müzik ve folklor gibi alanlarda kurslar açarak, kendilerine olan özgüvenlerini arttırmaktır. İstihdama yönelik kurslar açarak, özellikle kadın istihdamını artırmak. Belediyemizin fiziki imkanlarından yararlanarak, hayat boyu öğrenme faaliyetlerini daha düzenli şekilde sürdürmek, kurs sonunda etkinlikler yaparak, yapılan faaliyetleri anlatmak. Protokol kapsamında ayrıca Bilecik Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan kurslarda yapılan ürünlerin satış yerlerini oluşturmak ve böylece ilimizin kültürünü tanıtıcı faaliyetlerde bulunmaktır.”

Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.