BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bilecik İli İnsan Kaynakları Platformu Toplantısına Katıldı.

Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bilecik İli İnsan Kaynakları Platformu Toplantısına Katıldı.

 

          Bilecik İlinde mevcut işletmelerin, bir araya gelerek oluşturdukları “Bilecik İli İnsan Kaynakları Platformu” ilk toplantısını Demisaş Döküm Fabrikasının ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

          Demisaş İnsan Kaynakları Müdürü Burhan SALTAN’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Bilecik Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bilecik İşkur Müdürü Ayhan TOZAN, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Neslihan URHAL, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi UZUN, Bilecik Şeyh Edebalı Üniversitesi Temsilcisi ile İldeki işletmelerin İnsan Kaynakları Sorumluları katıldı. Toplantı, Burhan SALTAN’ın açılış konuşması ve Demisaş Fabrikasını tanıtan sunumuyla başladı. Ardından Ticaret Sanayi Odası Başkanı Fevzi UZUN Bilecik özelinde istihdam konusuna değinerek, iş dünyasının mesleki eğitim açısından tahlilini yaptı.

          Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK ise konuşmasında; İlimizdeki mesleki eğitim oranının % 65 gibi yüksek bir seviyede olduğunu, akademik lise oranının ise % 35 olduğunu belirterek, önceki yıllarda mesleki eğitimin rağbet gördüğünü şimdilerde akademik lise tercihlerinin daha önde olduğunu söyledi. Hâlihazırda, gençlerimizin çoğunluğunun akademik branşlarda üniversite okumaya çalıştığını fakat işletmelerinde eğitimli ara eleman ihtiyacının had safhada olduğunu hep beraber müşahade ettiklerini söyledi. Bilecik İlinde göreve başlayalı henüz altı ay geçtiğini fakat her türlü fikre açık olduklarını ve iş dünyasına mesleki eğitim anlamında yapılabilecek her türlü katkı için hazır olduklarını ifade etti.

           İşkur İl Müdürü Ayhan TOZAN ise, mesleki eğitimde okul açmanın yüksek maliyetler gerektirdiğini belirterek, bu konuda işverenlerden destek beklediklerini söyledi.

           Misafirlerin Demisaş Fabrikasını gezmesi ile son bulan toplantının bir sonraki ay Ticaret Sanayi Odası’nın ev sahipliği yapmasına karar verildi.

 

 

Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bilecik İli İnsan Kaynakları Platformu Toplantısına Katıldı.Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bilecik İli İnsan Kaynakları Platformu Toplantısına Katıldı.Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bilecik İli İnsan Kaynakları Platformu Toplantısına Katıldı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.