BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK´ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılına İlişkin Mesajı.

Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK´ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılına İlişkin Mesajı.

Kıymetli Öğretmenler,Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

Bugün hepimizin yüzünde aynı umutların parıltıları dolaşmakta, her birimizin yüreği aynı umutlarla çarpmaktadır. Eğitimin asıl amacı; bireyde var olan bilgi ve sevgi ışığını yakmaktır. Bizlerde ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerinde bilgi ve sevgi ışığı yakmak üzere 2015- 2016 Eğitim Öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz.
       “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ayet-i Kerimesinde ifade edildiği üzere eğitim, insan davranışlarını olumlu yönde etkilemede etkin bir araçtır. İnsanlık âleminin var oluşundan itibaren eğitim ve öğretimin başladığını, eğitimle her türlü zorluğun aşılabileceğini bilmeliyiz. Çünkü nitelikli bir eğitim milleti geri kalmışlıktan kurtarıp, ileri görüşlü, aydın bir toplum haline getirir.
      Bilgiye ulaşmak için modern teknoloji ile donatılmış kurumlara ihtiyacımız vardır. İşte bu kurumlar okullarımızdır. Yaşadığımız çağda eğitim, bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını öğretmek olarak tanımlanmaktadır.
          Aynı zamanda eğitim yoluyla, araştıran, sorgulayan, kendi kendine karar verebilen, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi kullanabilen, özgüvenli, milli ve manevi değerlerine bağlı, üretken, mutlu, sağlıklı bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır.
          İlimizde 2014-2015 eğitim öğretim yılında, bugün il genelinde yaklaşık 36.300 öğrenciye, 2.500 öğretmen ile, 219 kurum, 1.550 derslik ile eğitim- öğretime başlıyoruz.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz;
            Bütün bu hazırlık, bütün bu telaş sizler içindir. Okullarımız sizin beyinlerinizin ilim ve irfanla, kalplerinizin dostluk ve güzel ahlakla bezendiği ilim yuvalarıdır. Sizi geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Size emanet edilen eşyaları tertipli, düzenli kullanınız, okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Hiç unutmayınız ki, başarının yolu düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer.

Saygıdeğer  Velilerimiz;
        Hepimizin bildiği gibi insan hayatında ilkler unutulmaz anlardır. Çocuğun ana kucağından ayrılıp, ikinci ana kucağı olan okula başlaması asla unutulmaz.Bizlere emanet ettiğiniz yavrulara karşı sizin sorumluluğunuz, sadece çocuğunuzun ihtiyacını karşılamak değil, onlara evde ve sosyal ortamlarda destek verip ilgilenmektir.Çocuklarımızın çalışmalarında ve etkinliklerinde iyi birer gözlemci olalım, sabırlı davranalım. Çocuklarımıza cesaret kırıcı değil, destekleyici yaklaşımlarda bulunalım.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;
           Biliyorum her biriniz fedakârca çalışmaktasınız. Geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, iyi yetişmiş birer fert olarak, bilgiyi üreten ve bu bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa çeviren, öz güveni yüksek bireyler olarak yetiştirmede en büyük görev sizlere düşmektedir. Bunları yaparken fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenin görev ve sorumluluğu içinde davranacağınıza olan inancım tamdır. 


          Ne kadar eğitim, o oranda kalkınmışlık anlayışından hareketle hepinizin İlköğretim Haftasını kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, ailelerine, Bileciğimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor ve sözlerimi Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye vasiyetiyle bitirmek istiyorum. “Yükümüz ağır, işimiz çetin, gücümüz kıla bağlıdır .Allah yardımcınız olsun.”

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.