BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Türkiye´de Tek Erasmus+ Akreditasyon Belgesi Sahibi Okulumuzu Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Türkiye´de Tek Erasmus+ Akreditasyon Belgesi Sahibi Okulumuzu Ziyaret Etti.

 Milli Eğitim Müdürümüz Türkiye´de Tek Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyon Belgesi Sahibi Okulumuzu Ziyaret Etti.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, Akreditasyon Belgesi alan okulumuzu kutlarken; "Bunun o kadar da kolay olmadığını belirtmek isterim. Başvuran kurum için ‘2007-2013 Hayatboyu Öğrenme Programı Programı kapsamında en az üç Mesleki Eğitim Hareketlilik projesi tamamlamış olmalı ve son üç projenin bütçe kullanma oranı en az %80 olmalıdır’ başvuru kriteri dahi, daha başvuru aşamasında bile pek çok kurumun gözünü korkutur türdendi. Yaklaşık iki aylık bir süreçte okulları ve öğrencilerine daha farklı eğitim imkânları sağlamak için çalışan okulumuzun proje ekibi, bu başarıyla 5 yıl boyunca Avrupa Komisyonu tarafından tanınma, 5 yılda toplam 400.000 Avroyu bulan bir proje bütçesini kullanma ve her yıl 60 ın üstünde öğrencisini yurtdışında staj yapma ve öğretmenlerin de eğitim almaya gönderme fırsatını okullarına kazandırmışlardır ve bu konuda tüm Türkiye ‘ye örnek olmuşlardır." dedi.

  2015 Yılı başvuru döneminde Ülkemizdeki Avrupa çapında tek Akredite Kurum olmayı başaran Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yöneticilerine, Proje koordinatörüne, okul öğretmenlerine teşekkür etti.Ziyaret okul atölye ve dersliklerinin gezilmesiyle sona erdi.

06-05-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.