BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrenciler Atıkların Nasıl Değerlendirileceğini Öğretti.

Minik Öğrenciler Atıkların Nasıl Değerlendirileceğini Öğretti.

05-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-2016

 

   Bilecik Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı "Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak" Projesi tanıtım etkinliği izleyenlerden tam not aldı. Proje ile; çocuklarımıza çevreyi koruma bilincini aşılayarak, doğaya sahip çıkmanın ve geri dönüşümün önemini yaşayarak,yaparak öğrenmelerini sağlamak hedeflendi.

   Yapılan etkinliğe Vali Yardımcısı Burhan TERZİOĞLU ile birlikte, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR´in eşi Münevver NAYİR Hanımefendi, Şube Müdürü Serap OVALI, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Etkinlik öncesinde kısa bir tanıtım konuşması yapan Okul Müdürü Müge ÜSTÜNBAŞ;" Sayın Valimizin değerli eşleri Münevver Nayir Hanımefendi, Sayın Şube Müdürüm, değerli basın mensupları,değerli misafirlerimiz,hepiniz programımıza hoş geldiniz. Hızla artan dünya nüfusu, plansız sanayileşme, sağlıksız kentleşme, çevreye zararlı kimyasalların toprağa ve suya karışımı çevre kililiğine neden olarak çevre sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu dünyanın sahibi, bizler değiliz, çocuklarımızdır. Bizler birer emanetçiyiz. Dünya kaynaklarını kullanırken bilinçli olmalıyız. Tabii kaynakların sonsuz olmadığını, dikkatlice kullanılmadığı takdirde bir gün bu doğal kaynakların tükenebileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesine gerekli hassasiyet gösterilmelidir ki kaynaklarımızı uzun süre kullanabilelim. Bizler Bilecik Anaokulu olarak; gelecek nesillere bırakılabilecek en değerli mirasın yaşanabilir bir çevre olacağını, çevreyi korumanın ve çevreye duyarlı olmanın önemli olduğunu, oluşan atıkları sadece depolayarak yok etmenin mümkün olmadığını atıkların kaynağında ayrı ayrı toplayarak geri dönüşüm sürecine dahil ettirmenin her bireyin gerçekleştirmesi gereken bir görev olduğunu biliyoruz. Bu nedenle farkındalık yaratmak adına projemizi oluşturarak öğrencilerimizle birlikte hayata geçirdik. Projemizde emeği geçen öğrencilerimize, kıymetli meslektaşlarıma ve saygı değer velilerimize sizlerin huzurunda teşekkür ederim dedi.

   Etkinlik daha sonra iki öğrencinin şiir okuması, öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları kıyafet defilesi sunumu, geri dönüşüm malzemelerinden yapılan ürün sergisinin gezilmesi ve ikramla son buldu.

   

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.