BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Miniklerin “Sihirli Eller Yaratıcı Beyinler Projesi” büyüledi.

Miniklerin “Sihirli Eller Yaratıcı Beyinler Projesi” büyüledi.

Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.Minik ellerin sergisi açıldı.

 

Avrupa Birliği e twinning çalışmaları kapsamında 15 Mart 2015 tarihinde uygulaması başlayan ve 69 ortağı olan “Sihirli Eller Yaratıcı Beyinler Projesi” sonucunda miniklerin kendi elleri ile yaptıkları çalışmalar bir sergi ile görücüye çıktı.

Proje gereği minik öğrencilerin önce oynadıkları tüm oyuncaklar kaldırıldı ve artık malzemelerle kendilerine oyuncaklar yapılması istendi. Oyuncaksız bir sınıfta, verilen artık malzemelerle çocukların üretkenliklerini, dikkat, konstrasyon, el göz koordinasyonu sağlama ve sosyal becerilerini geliştirerek etkili iletişim kurmaları amacı ile uygun ortamlar hazırlandı ve çocukların iş birliği içerisinde özgün oyuncaklar ve ürünler oluşturmalarına fırsat verildi.

Sergi açılışına, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK’ın yanı sıra; Vali Ahmet Hamdi NAYİR’ın eşi Münevver NAYİR Hanımefendi, 9. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı’nın eşi Nesrin KOÇ Hanımefendi, Bilecik Belediye Başkanı’nın eşi Fatma YAĞCI Hanımefendi, İl Nüfus Müdürü Birgül GÜNDÜZ Hanımefendi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilecik İl Müdürü Hüseyin BİNGÖL teşrif ettiler. Sergi açılışında Okul müdiresi Sevgi UĞURLU; emeği geçen öğretmenlerine, öğrencilerine her zaman yanlarında olan velilerine, etkinliğe katılan tüm konuklara teşekkür ederek şükranlarını sundu.

 

Serginin gezilmesi ve öğrencilerin gösterisinin ardından katılan konuklara öğretmen ve öğrencilerin ortak yaptığı hediyeler takdim edildi. Ayrıca, projede emeği geçen öğretmenlere de başarı belgesi sunuldu. Program, ziyaret defterine Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK’ın duygu ve düşüncelerini yazması ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.