BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Osmaneli Belediyesi Arasında Prof Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisinin Kullanımıyla İlgili Protokol İmzalandı

Müdürlüğümüz ve Osmaneli Belediyesi Arasında Prof Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisinin Kullanımıyla İlgili Protokol İmzalandı

      17 Ekim 2017 Salı günü Osmaneli Belediyesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Osmaneli Belediyesi arasında Prof Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisi’nin indirimli kullanımıyla ilgili protokol imzalandı. İmza törenine Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Ekinci katıldı.

      Protokol kapsamında Bilecik merkez ve ilçelerinde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri çalışanlarımızın, öğretmenlerimizin ve yakınlarının, Milli Eğitim çalışanlarının düzenledikleri toplu etkinliklere katılanların tesislerden indirimli olarak faydalanmaları sağlanıyor. Böylece tesislerde, Müdürlük çalışanları ve yakınları konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde söz konusu indirimden yararlanabilecekler. Ayrıca okullarımızın yaptığı organizasyonlarda maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarından da ücret alınmayacak. Bir yıl geçerli olacak protokolün süresi, taraflardan bir talep gelmediği takdirde kendiliğinden bir yıl daha uzayacak.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 36 bin öğrencimiz, 2800 öğretmenimiz ve çalışanlarımızla birlikte yaklaşık 40 bin kişilik bir camia adına bu protokole imza attıklarını belirtti.  Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisleri’nin doğasıyla, havasıyla insanı dinlendiren, yurdumuzun cennet köşelerinden biri olduğunu, bu tesisin kullanımıyla ilgili Osmaneli Belediyesi ile protokol imzalamaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri çalışanlarımızın, öğretmenlerimizin ve yakınlarının, bu tesiste hoşça vakit geçirip dinlenebileceklerini dile getiren Durmuş, toplu etkinlikler düzenlemek için de bu mekânın çok elverişli olduğunu söyledi. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in eğitimle ilgili her konuda camiamız için elindeki imkânları seferber ettiğini, yapılan çalışmalara destek sağladığını kaydetti ve böyle bir tesisi Osmaneli’ne kazandırdığı, eğitim camiasının faydalanmasına açtığı için kendisine teşekkür etti.

      Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de, bu tesislerin Osmaneli ilçemizin gözbebeği olduğunu, turizm kenti olma yolunda ilerleyen Osmaneli ilçemizin tanıtımında ve kalkınmasında bu tesislerin çok büyük katkısı olduğunu belirtti. Çocuklarımızı yetiştiren, onları geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizi ve yarınların teminatı olan öğrencilerimizi de bu tesislerimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

      İmza Töreni sonunda kendisine Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi Kurs Öğretmeni Gülay Durak tarafından Lefke bezinden üretilen el emeği göz nuru kolye, yüzük ve bileklik hediye edilen Fazilet Durmuş, yaklaşmakta olan Öğretmenler Günü öncesinde öğretmenlerimize güzel bir haber olarak değerlendirebileceğimiz protokolün hayırlı olmasını diledi.

17-10-201717-10-201718-10-201717-10-201717-10-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.