BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzce Düzenlenen “Haydi Çocuklar Spora” Projesi Başlıyor

Müdürlüğümüzce Düzenlenen “Haydi Çocuklar Spora” Projesi Başlıyor

      Öğrencilerimizin ruhsal ve fiziksel açıdan gelişimini sağlayacak, toplumda spor ve egzersizin önemi hakkında farkındalık oluşturacak “Haydi Çocuklar Spora” projemiz, 5 Şubat 2018 Pazartesi günü il genelindeki tüm anaokulu ve ilkokullarımızda başlıyor.

      Proje ile öğrencilerimizin, fiziksel aktiviteler ile güne enerjik ve mutlu başlamalarını sağlamak, onları öğrenmeye hazır hale getirmek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkilemek amaçlanıyor.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, öğrencilerimize sporu sevdirmek, sporun sağlığa faydalarını öğretmek ve fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturarak onların sağlıklı yaşamalarını sağlamak için “Haydi Çocuklar Spora” projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Öğrencilerimizin, ilk ders saatinde, oyunla sporu birleştirerek hazırlanan video eşliğinde ve öğretmenleri nezaretinde spor egzersizleriyle güne başlayacaklarını, böylece hem okulu daha çok seveceklerini hem de öğrenmeye daha hazır hale geleceklerini ifade etti. Bu etkinliğin, öğrencilerimizin fiziksel gelişimine katkı sağlarken ders başarılarına da olumlu etkileri olacağını ayrıca toplumumuzda da sporun ve egzersizin önemi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olacağını dile getirdi. Sporun öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan, internet ve teknoloji bağımlılığından da uzak tutacağına değindi.

      Beden Eğitimi Spor İl Koordinatörümüz Gürkan Algan’ın görev aldığı egzersiz uygulama videolarının çekiminin tamamlandığını ve 5 Şubat 2018 Pazartesi günü anaokulu ve ilkokullarımızda proje faaliyetine başlanacağını anlatan Fazilet Durmuş, 8 Haziran 2018 tarihinde eğitim öğretim yılının sona ermesiyle projenin tamamlanmış olacağını kaydetti. Projenin hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür ederek projenin, daha sağlıklı ve daha mutlu yarınlara ulaşmamıza vesile olmasını diledi.

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.