BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzden Web Sitesi Etkin Kullanımında Büyük Başarı

Müdürlüğümüzden Web Sitesi Etkin Kullanımında Büyük Başarı

      Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirli kriterlere ve günlük olarak belirlenen sıralamaya göre Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarımızın internet siteleri, 4, 5 ve 6 Eylül 2017 tarihleri itibarıyla güncellik ve içerik bakımından Türkiye genelinde ikinci sıraya yükseldi. Sıralama yapılırken İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin siteleri, okul ve kurumlarımızın siteleri güncellik bakımından ve yayınlanan haber, duyuru, etkinlik vb. içerikler bakımından Bakanlığımızca değerlendiriliyor. Sonuçlar günlük olarak ilan ediliyor.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, günümüz dünyasında teknoloji ve internet kullanımının yaygınlaşması sonucunda bir olayın, bir haberin, dünyanın en ücra köşesine ulaşmasının çok kısa bir zaman zarfında gerçekleştiğini belirtti. Ülkemizde de eğitim öğretim alanında, FATİH projesiyle tüm okullarımıza bir teknoloji alt yapısı kurularak her öğrencimizin bilgiye ulaşımının ve aynı düzeyde eğitim almasının amaçlandığını, böylece eğitim alanında çağa ayak uydurma noktasında, gelişmiş ülkelerle rekabet edebilme noktasında önemli bir aşama kaydedildiğini ifade etti. Yapılan yatırımların, kurulan sistemlerin yeterince kullanılmadığında kaynakların boşa harcanmış olacağını anlatan Durmuş, Milli Eğitim olarak, eğitimdeki kaliteyi artırmak için sunulan imkânlardan azami derecede yararlanmaya çalıştıklarını söyledi. İlimizin eğitim kurumlarının sitelerinin Bakanlığımızca yapılan değerlendirmede, Türkiye ikinciliğine yükselmesinde emeği geçen, sitelerini sürekli güncelleyen ve içerik bakımından zenginleştiren eğitim çalışanlarına, siteleri ziyaret eden veli, öğrenci ve paydaşlarımıza teşekkür etti. Bu başarının kalıcı hale gelmesini diledi.

09-10-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.