BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün Ortağı Olduğu Üç İş Birliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüzün Ortağı Olduğu Üç İş Birliği Protokolü İmzalandı

      20 Şubat 2018 Salı günü, Müdürlüğümüzün Ortağı olduğu üç İş Birliği Protokolü, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünde imzalandı.

      Protokollerden birincisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında, “Öz Bakıma Destek Elemanı” yetiştirilmesi konusunda imzalandı. Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği ve Aktif İşgücü Hizmetleri Genelgesine dayanılarak hazırlanan protokolle Bilecik il ve ilçelerinde 16-55 yaş aralığında, 21 gruptan oluşan toplam 485 kişiye, Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılığıyla Öz Bakıma Destek Elemanı Yetiştirme Kursu verilmesi öngörülüyor. Protokol, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ayhan Tozan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ve Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammet Akgül tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

      İkinci protokol ise Müdürlüğümüz ile Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında, “Deri Konfeksiyon Makinecisi (Börk Yapımı)” yetiştirilmesi konusunda imzalandı. Protokol, Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği ve Genelgesi doğrultusunda, özel politika ve uygulama gerektiren geleneksel mesleklerin gelecek kuşaklara aktarılmasına ve ustaların aradığı işgücünün temin edilmesine katkı sunmak amacıyla hazırlanan “Ustalardan Çıraklara Geleneksel Meslek Mirasımız Programının Uygulanmasına İlişkin Genelge” çerçevesinde, Bozüyük Halk Eğitim Merkezimizde 16-55 yaş aralığındaki 25 kişiye Deri Konfeksiyon Makinecisi (Börk Yapımı) Kursu verilmesini öngörüyor. Protokol, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ayhan Tozan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

      Üçüncü protokol de yine Müdürlüğümüz ile Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında, “Evde Çocuk Bakımı” konulu kurs açılmasına ilişkin olarak imzalandı. Protokolle, dezavantajlı gruplar arasında kabul edilen, “Özel Politika ve Uygulama Gerektiren Kadınlar”ın iş bulmasına katkı sağlamak amaçlanıyor. Protokol kapsamında Merkez ilçeden, Bozüyük’ten ve Osmaneli’nden 16-55 yaş aralığındaki 25’er kişilik gruplara İl ve İlçe Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılığıyla “Evde Çocuk Bakımı” Kursları verilmesini öngörüyor. Bu protokol de Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ayhan Tozan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

      İl Milli Eğitim müdürümüz Fazilet Durmuş, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Müdürlüğümüz ortaklığında imzalanan protokollerle, ilimizde önemli bir istihdam alanı oluşacağını, özellikle ilimiz kadınlarının önemli kazanımlar elde edeceğini belirtti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine Bilecik’te kurumlarımızla iş birliği içerisinde destek olmaktan ve ilimiz çalışma hayatına katkı sunmaktan son derece mutlu olduklarını söyleyerek, iş birliği yapılan kurumlarımıza teşekkür etti. İstihdam sağlamaya yönelik düzenlenen eğitim faaliyetlerinin, Bilecik’imize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

21-02-201821-02-201821-02-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.