BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kursu Ziyaret Edildi

Öğrenci Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kursu Ziyaret Edildi

      30 Ocak 2018 Salı günü Vali Yardımcımız Sayın Mustafa Kemal Özgün başkanlığındaki İl Koordinasyon Birimi tarafından Bilecik Halk Eğitim Merkezinde devam etmekte olan Öğrenci Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kursu ziyaret edildi. Sayın Vali Yardımcımız ve Birim üyeleri tarafından çalışmalar hakkında bilgi alındı, gerekli inceleme ve denetimler gerçekleştirildi.

      İl Koordinasyon Birimi İl Emniyet Müdürlüğü temsilcisi tarafından ilimizde öğrenci servislerinin karıştığı kazalarla ilgili sayısal bilgiler verildi. Servislerin geçirdiği kaza sayısının düşük olduğu, bunun da ilimiz açısından sevindirici olduğu dile getirildi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Halk Eğitim Merkezimizdeki kursta, şu anda 36 kursiyer bulunduğunu, bu kurstan sonra da talebe göre Öğrenci Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kurslarının açılacağını, kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazananların öğrenci servisi kullanabileceğini, sertifikası olmayan kişilerinse öğrenci taşıyamayacağını ifade etti. Durmuş, “Gönül ister ki hiçbir sürücü kaza yapmasın ve hiçbir can ve mal kaybı yaşanmasın. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı yollarda kazalar yaşanabiliyor. Bizler bunu en aza indirmenin, özellikle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi en güvenli şekilde taşıyabilmenin gayreti içinde olmalıyız. İnanıyorum ki bu kurslar sayesinde sürücülerimiz daha donanımlı hale gelecekler ve öğrencilerimizi daha güvenli şekilde taşıyacaklardır.” dedi.

      Vali Yardımcımız Sayın Mustafa Kemal Özgün de trafikte öncelikle insanlara saygı duymamız gerektiğini, bencil ve aceleci davranışların kazalara davetiye çıkaracağını vurguladı. Kuralların bizim can ve mal emniyetimiz için konulduğunu hatırlatan Özgün, araçların bakımlarının da ihmal edilmemesi gerektiğini, bakım ve parça giderlerinden kaçınırken, çok daha büyük zararların ortaya çıkabileceğini hatta kazaya sebebiyet verilebileceğini dile getirdi. Çalışmalarından dolayı kurs öğretmenlerine ve kursiyerlere teşekkür etti.

30-01-201830-01-201830-01-201830-01-201830-01-201830-01-201830-01-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.