BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Bisikletleri İle Buluştu.

Öğrencilerimiz Bisikletleri İle Buluştu.

 

 

 

Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığı´nca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik bisiklet dağıtımı yapıldı.
Vali Ahmet Hamdi NAYİR, Bayırköy Ortaokulu´nda yapılan törende yaptığı konuşmada, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullara bisiklet dağıtımının yapıldığını söyledi.

 

Bilecik Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 150 adet bisikletin Sağlık Bakanlığı tarafından verildiğini ifade eden Vali NAYİR, şöyle konuştu; "Çocuklarımızın başarısı ailelerimiz, ülkemiz ve milletimiz için önemli. Başarınızı da sadece derslerdeki başarınız olarak görmüyoruz, aynı zamanda sağlığınızın yerinde olması, sağlığınızı da geliştirecek aktivitelerde payımızın olması bakımından da devlet olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığımız, çocuklarımızdan başlayarak, spor aktivitelerini geliştirmek, daha sağlıklı bir vücuda ve beyine sahip olmasını sağlayacak neler varsa bunlar da düşünülüyor."

 

Öğrencilerin, 2014-2015 eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten Vali NAYİR, "Bir yaz tatiline daha giriyoruz. Öğrencilerimiz, mutlaka kendi aileleriyle daha fazla vakit geçirip, hem oyunlarını hem de okulda eksik olan bilgileri yaz tatilinde tamamlamaya çalışacaklar. Çocuklarımız, geleceğimizin, ailelerin ve bizlerin umut ışığı. Öğrencilerimizin her yönden başarılı olması hem ailelerini hem de milletimizi mutlu edecektir" diye konuştu.

 

 

Öğrencilere bisikletlerin dağıtımın ardından Vali NAYİR, İl Jandarma Komutanı Albay Alper SIR, Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa YAMAN, Halk Sağlığı Müdürü Ömer BALCI, Milli Eğitim Müdür Vekili Emre AKPINAR, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Barış KALIN ve Okul Müdürü Recep AYDOĞDU ile birlikte sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.