BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz “Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun” Dediler.

Öğrencilerimiz “Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun” Dediler.

Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.Öğrencilerimiz Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun Dediler.

 

   21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bilecik Şeyh Edebalı Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda yapılan törene Vali Ahmet Hamdi NAYİR başta olmak üzere İlimizin Protokol Üyeleri, Daire ve Kurum Müdürleri ile öğrenciler katıldı.

   Törene saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlandı. Günün anlam ve önemi ile ilgili tanıtıcı sunumun izlenmesinin ardından, Bilecik Orman İşletme Müdürü Oktay AYATAY ve Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR’in konuşmaları ile devam edildi. Vali NAYİR konuşmasında;”Canlılara lazım olan üç ana unsur var. Bunlardan biri hava, diğeri toprak, diğeri su. Bu üç ana unsurun da ormanlarımızla, ağaçlarımızla yakın bir irtibatı var. Dünyanın akciğeri hükmünde olan ormanlar, bizim hava ihtiyacımızın karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadırlar. Yine hayat için vazgeçilmez unsur olan toprağın oluşmasında, korunmasında, erozyonun önlenmesinde yine ormanlarımız önemli bir rol üstlenmekte. Suyumuzun da temiz iklim şartlarının düzenlenerek su ihtiyaçlarının karşılanmasında ormanlarımız önemli bir ihtiyacı karşılamakta. Bu kadar önemli olan varlığımızın yenilenebilir olamsı da bizim için ayrı bir nimet” dedi.

  Hayme Ana Kız Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan folklor ekibinin gösterisi ile Şeyh Edebalı Anadolu İmam Hatip Lisesinden Sevil TOKGÖZ ve Muhammed GÖNÜLTAŞ isimli öğrencilerin şiirlerini okuması ile salondaki program son buldu.

 

  Etkinliğe katılan Bala Hatun Anaokulu öğrencilerinin heyecanları ve katılımları ortama ayrı bir değer katarken protokol üyelerinin ve misafirlerin okul bahçesindeki ağaç dikim faaliyetinden sonra, öğrencilere ve misafirlere ağaç fidanı hediye edilmesi ile program son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.