BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizi Spora Yönlendirecek Olan Protokol İmzalandı

Öğrencilerimizi Spora Yönlendirecek Olan Protokol İmzalandı

        Bilecik´te, öğrenciler, yüzme öğrenmiş olarak ortaokula başlayacak.  

     Bilecik İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ilkokul öğrencilerinin sportif faaliyetlere katılması amacıyla protokol imzalandı.

     Valimiz Süleyman Elban, Valilik´te Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız´ın katıldığı imza töreninde, Bilecik´te eğitim gören ilkokul öğrencilerinin 1 yıl boyunca sportif faaliyetlerde bulunacağını söyledi.

     Protokolle, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve sorumluluk duyan gençlik yetiştirilmesinin hedeflendiğini ifade eden Valimiz Elban, ´´Hazırlanan projeyle sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda çocuklarımız kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Proje sayesinde tüm ilkokul öğrencileri, birçok spor dalında faaliyette bulunma imkanı bulacaklar. Aynı zamanda ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin tamamı yüzmeyi öğrenecek ve ortaokula başlayan her öğrenci de yüzme öğrenmiş olacak.´´ dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş da protokolün ilkokul öğrencilerine yönelik olduğunu, 1. 2. ve 3. sınıflarda öğrenim gören 2 bin 668 öğrenciye temel spor faaliyetleri ve cimnastik eğitimi, 4. sınıflarda öğrenim gören 845 öğrenciye ise yüzme eğitiminin verileceğini bildirdi.

23-03-201723-03-201723-03-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.