BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve Muhtarlarımızla Toplantı Yapıldı

Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve Muhtarlarımızla Toplantı Yapıldı

4 Kasım 2016 Cuma günü Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ’un da katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin SARIFAKIOĞULLARI, Merkez İlçe Okul Müdürlerimiz, Okul Aile Birliği Başkanları ve Mahalle Muhtarları katıldılar.

                Toplantı, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin SARIFAKIOĞULLARI tarafından açıldı. Ardından gündem maddeleri okundu.

                Toplantının başında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ katılımcılara “Hoş geldiniz” dedikten sonra toplantının amacını açıkladı ve şunları söyledi:

“Eğitim öğretim üçlü bir sacayağıdır. Öğretmenler yani eğitim ordusu, öğrenciler ve velilerimiz. Bilecik’te eğitim adına güzel şeyler yapmak istiyorsak eğer burada velilerimizin ve muhtarlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Ülkemiz 15 Temmuz girişiminde ciddi bir süreçten geçti. Okul Müdürlerimizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gayretli çalışmalarıyla 19 Eylülde sorunsuz şekilde okullarımızı eğitim öğretime açtık. Okulla velilerimiz arasındaki bağlantıyı kuranlar, okul aile birliği başkanlarımızdır. Okul Aile Birlikleri’nden de bize daha fazla destek olmalarını bekliyoruz. Velilere ulaşabilmemizdeki en büyük destekçilerimizden biri de muhtarlarımızdır. O yüzden muhtarlarımızı da bu toplantıya dâhil ettik. Okul Müdürlerimiz çalışmalarında biraz yalnız kalıyorlar. Onların, Okul Aile Birliklerinden ve muhtarlarımızdan daha fazla destek almaları gerektiğini düşünüyorum.”

Ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem gereği, yaygın eğitim çalışmalarının değerlendirilmesi, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması çalışmalarının değerlendirilmesi, genel disiplin işleri ve genel güvenlik konularında görüşmeler oldu ve fikir alışverişlerinde bulunuldu.

 

Toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, hep birlikte daha güçlü olunacağını ve Okul Aile Birliklerimizden ve muhtarlarımızdan eğitim işlerinde daha fazla destek beklediklerini söyledi. Toplantıya katılanlara katkılarından dolayı teşekkür etti.

04-11-201604-11-201604-11-201604-11-201604-11-201604-11-201604-11-201604-11-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.