BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü İmzalandı

Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü İmzalandı

     Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ile Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında “Eğitimde Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokolle öğrencilerin ve okul çalışanlarının korunması, temizlik ve hijyen konusunda teşviki ve geliştirilmesi, sağlıklı okul hayatının sağlanması ve sürdürülmesi amaçlanıyor.

     Bir yıl süreyle geçerli olacak protokol, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Ömer Balcı, Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Muhammet Kolcu ve Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ tarafından imzalandı. Taraflardan itiraz gelmedikçe protokolün süresi uzayacak.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, öğrencilerimizi eğitim öğretim faaliyetleri ile geleceğe hazırlarken, onların sağlık durumlarını da izleyip takip etmenin önemli olduğunu vurguladı. Sağlık sorunlarını aşmış sağlıklı bireylerin okullarımızdaki eğitim öğretim ortamından daha fazla yararlanabileceğini ve hedeflerine daha kolay ulaşabileceğini dile getiren Durmuş, böyle yararlı bir iş birliğinin ortaya çıkmasını sağlayan Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Ömer Balcı’ya, kurum yetkililerine ve Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ’a teşekkür etti.

29-03-201729-03-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.