BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

Okul Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

    10 Mart 2017 Cuma günü, il Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Müdürlüğümüz, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.  arasında “Okul Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı. İmza Töreni’ne İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Genel Müdürü Bülent ŞADOĞLU ve Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yücel GÜRSOY katıldı.

     İmza Töreni’nde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Gerek Bakanlığımızın mesleki eğitimle ilgili politikaları, gerekse düzenlemiş olduğumuz Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştay’ı sonuçları gereğince, meslek okulları ve sektör kuruluşları arasındaki iş birliğini geliştirmek için çalıştıklarını dile getirdi. Bunun somut bir örneği olarak, bugün, bu protokolü imzaladıklarını aktaran DURMUŞ, bundan sonraki aşamalarda da özel sektör ile okullarımız arasında iş birliği protokollerini imzalayarak, mesleki eğitime yeni bir soluk ve heyecan getirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Protokolün, sektörün ihtiyacı olan yetişmiş, nitelikli insan gücünü yetiştirme açısından önemli olduğunu belirtti.

    Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Genel Müdürü Bülent ŞADOĞLU da imzalanan protokolün gerek eğitim kurumlarımız gerekse sektör nezdinde büyük kazanımları beraberinde getireceğini ifade ederek, eğitim kurumlarımızla iş birliğini daha da artırmak istediklerini söyledi.

10-03-201710-03-2017

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.