BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

                8 Kasım 2017 Çarşamba günü Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Emniyet Müdürümüz Ertuğrul Namal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, İl Emniyet Müdürlüğünden Şube Müdürlerimiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır, Şube Müdürümüz Erdoğan Kaba, il ve ilçe okul ve kurum müdürlerimiz ile yurt müdürlerimiz katıldılar.

              İş Sağlığı ve Güvenliği İl Koordinatörümüz Mustafa Çağlar, toplantının başında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında okullarımızda ve kurumlarımızda yapılan faaliyetler ve verilen eğitimlerle ilgili bilgiler verdi.

             Daha sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, okul ve yurtlarımızda bir problem ortaya çıkmadan önce önlem almanın önemli olduğunu, bunun için İl Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte bu koordinasyon toplantısını düzenlediklerini söyledi. Bilecik’in güvenli bir il olduğunu ancak bunun böyle devam etme garantisi olmadığını, gereken tedbirleri en iyi şekilde almak durumunda olduklarını ifade etti. Çocukların, hepimizin çocukları olduğunu, kendi çocuklarımızı koruduğumuz gibi onları da korumamız gerektiğini vurguladı. İl Emniyet Müdürlüğümüzün bu anlamda yoğun bir çalışma yürüttüğünü söyleyerek kendilerine teşekkür etti. Ülkemizde 18 milyon öğrenci olduğunu söyleyen Durmuş, herkesin eğitimle mutlaka bir ilişki içinde olduğunu, bu meselenin hepimizin meselesi olduğunu belirtti. Müdür ve öğretmenlerimizin, her bir öğrenciyi iyi takip etmelerinin ve aile ziyaretleri yaparak sorunlar ortaya çıkmadan gerekli müdahaleleri yapmalarının son derece önemli olduğunu, algıların sürekli açık tutulması gerektiğini kaydetti. “Eyvah” dememek için önceden tedbir alınması gerektiğini dile getiren Fazilet Durmuş, tüm katılımcılara teşekkür etti.

                İl Emniyet Müdürümüz Ertuğrul Namal ise yaptığı konuşmada Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul ve yurt güvenliği konusunda eş güdüm ve koordinasyonu sağlamak için bu toplantının düzenlendiğini, toplantıda kurumların birbirlerinden beklentilerini dile getireceklerini ve bir diyalog kurulmuş olacağını ifade etti. Eğitimin ülkeler için en önemli konulardan biri olduğunu, öğrencilerimiz ne kadar iyi yetişirse ülkemizin geleceğinin o kadar parlak olacağını dile getirdi. Onların istemediğimiz, olumsuz alanlara yönelmelerini hep birlikte engellememiz gerektiğini söyledi. Öğrencilerimiz için dört tehditten söz eden Namal, bunların terör, madde bağımlılığı, asayiş ve trafik olduğunu, bu alanlarda gerekli çalışmaları eğitim kurumlarımızla koordineli şekilde yaptıklarını belirtti. Denetim ve kontrollerin düzenli şekilde yapıldığını, okul etrafında riskli görülen her durumla ilgilendiklerini kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve eğitim çalışanlarına iş birliği ve anlayışlarından dolayı teşekkür etti.

              Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele ve Çocuk Şube yetkilileri konularıyla ilgili sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdiler. Alınması gereken önlemleri anlattılar.

                Toplantı soru-cevap bölümünden sonra dilek ve temennilerin ifade edilmesiyle sona erdi.

08-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.