BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZI, TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİ VE BİLİM FUARLARI HEYECANI SARDI.OKULLARIMIZI, TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİ VE BİLİM FUARLARI HEYECANI SARDI.

İl Müdürlüğümüz bünyesinde Ar-Ge Birimimiz tarafından koordine edilen genel adıyla TÜBİTAK projeleri diye adlandırılan; TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve  TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı süreçleri hızla devam ediyor.
OKULLARIMIZI, TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİ VE BİLİM FUARLARI HEYECANI SARDI.OKULLARIMIZI, TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİ VE BİLİM FUARLARI HEYECANI SARDI.

Ortaöğretim öğrencilerine yönelik 10 Branşta düzenlenen bu yıl 46. düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması için Eskişehir Bölge Koordinatörlüğüne bağlı 8 ilden(Afyon, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Kütahya,Eskişehir, Yalova ve Bilecik) toplam 2119 proje başvurusu yapıldı ve en iyi 100 proje Bölge Koordinatörlüğü tarafından tespit edildi. İlimizden 4 proje Bölge Sergisine gitmeye değer bulundu. Bu okullarımız; Söğüt 700.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gölpazarı Anadolu İmam hatip Lisesi, Bozüyük Mustafa ŞEKER Anadolu Lisesi, Bozüyük Fen Lisesi’dir.

30 Mart-02 Nisan 2015 tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Merkez Kampüsü Kapalı Spor Salonunda yapılacak Eskişehir Bölge Sergisine okullarımızın proje stantlarını gezmeye tüm halkımızı davet ediyoruz.

 

Eskişehir Bölge Finaline çağrılan projeleri görmek için tıklayınız.

 

Eskişehir Bölge Finali davetiyesine ulaşmak için tıklayınız.

 

Eskişehir Bölge Finali afişine ulaşmak için tıklayınız.

 

Ortaokul ve Liselerimizin başvurusunu yapabildiği TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı; öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda başvuran okullara 5.000 TL destek verilmektedir.

İlimizin program kapsamında kontenjanı 10 okuldur.  Yedek listede bulunan 16 okulumuz da asıl listeye alınarak toplam 26 okulumuz değerlendirmeye değer bulundu. Bu kapsamda TÜBİTAK tarafından okullarımıza 130.000 TL bir destek verilmiş olacaktır. Okullarımızın proje fuarlarını Nisan- Mayıs ayları içerisinde tüm ilçelerimizi de kapsayacak şekilde,  şenlik havasında görme fırsatımız olacaktır.

 

İl Müdürlüğü olarak, çaba gösteren tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

 

tübitaktübitak

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.