BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızın Proje Başarıları Devam Ediyor

2015 yılı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Başvuru Sonuçları açoklandı. Buna göre 2 okulumuzun projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.
Okullarımızın Proje Başarıları Devam Ediyor

 

2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Buna göre;

·         Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  “Sessiz Salgın İnmede Acil Sağlık Hizmetleri ve Bakım Girişimlerinin AB Boyutu” isimli projesi ile. (124.920 Avro)

·         Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi   “İşgücü Piyasalarının İstediği Nitelikli Mesleki Eğitim Öğrenci Uygulamaları” isimli projesi ile  (57.732  Avro)

hibe almaya hak kazanmışlardır.  Kazanılan hibeler ile öğrencilerimiz meslek stajlarını yurtdışında eğitim kurumlarında ve işletmelerde yapma şansı bulacaklardır.

 

İl Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK başarılı olan okullarımızı kutlayarak, eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik her faaliyetin yanında ve destekçisi olduklarını, yeni dönemde de Ar-Ge Birimimizin yardımcı olmak için hazır olduğunu belirtti.

Ar-Ge Birimi Sorumlusu Proje uzmanı Mustafa KAN ‘da proje hazırlamak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu, yeni dönemde proje başvurusu yapmak isteyen okullarımızın her zaman Ar-Ge Biriminden destek alabileceklerini buna hazır olduklarını belirtti.

 

Başvuru sürecinde Türk Ulusal Ajansına sunulan 1944 proje teklifinden 1844 tanesi  uygunluk kontrolü kriterlerini karşılayarak içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. Bunun sonucunda 209 proje teklifi  mevcut bütçe imkânları çerçevesinde desteklenmeye değer bulunurken, 105 proje teklifi de yedek olarak tespit edilmiştir.

 

EK1- 2015 yılı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Kabul Listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

EK2- 2015 yılı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Yedek Listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.