BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokullar Arası Bilgi Küpü Genel Kültür Yarışması Düzenlendi

Ortaokullar Arası Bilgi Küpü Genel Kültür Yarışması Düzenlendi

                Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Bilecik Şeyh Edebalı Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin organize edip sunumunu yaptığı "Hayat Birlikte Güzel" adlı projenin ilk faaliyeti olan ortaokullar arası Bilgi Küpü Genel Kültür Yarışması düzenlendi.  

                Bilecik Şeyh Edebali ve Kongre Merkezi´ndeki yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya GEZEKER, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, bu tür düzenlenen bilgi yarışmalarının; bilgi ve kültür birikimi, ilim ve irfan derinliği kazandırmak adına gayret ve çaba sarf edilen eğitim-öğretim çalışmaları olduğunu belirtti.

                ALTINKAYNAK, “Amacımız başarıyı iltifatla taçlandırmaktır. Bugünün nesli düne göre daha birikimli, yarınkiler de bugüne göre daha kültürlü ve birikimli olacaktır. Var olan bilgi kullanılacak, mevcut olanın ışığında yeni bilgilere ulaşılacak ve yeni buluşlar ortaya konulacaktır. Bu anlamda da öğrencilerimize güveniyor, onları yarınlara en iyi şekilde hazırlayabilmek adına mevcut imkanları sonuna kadar zorluyoruz. Geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgili, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek girişken, küresel düşünüp, yerel hareket edebilen tarzda yetiştirebilme sorumluluğu üzerimizdedir ve bizler bunun bilincini, şuurunu taşıyoruz” dedi.

 

                Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya GEZEKER ise, bu tür projeler ile geleceğin teminatı ve güvencesi olan çocukların huzurlu ve güvenli bir ortamda sosyal gelişmelerini tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti. 

 

                Konuşmaların ardından ortaokullar arası Bilgi Küpü Genel Kültür Yarışması düzenlenerek, çekişmeli geçen yarışma sonunda birinci Sevgi Çiçeği İlk ve Ortaokulu olurken,  ikinci Toki İlköğretim Okulu, üçüncü de Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu oldu. Yarışmanın ardından birinci, ikinci ve üçüncü olan ortaokullara hediyeler verildi.


Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.