BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Ortaokulunda Kitap Söyleşi Programı Gerçekleştirildi

Osmangazi Ortaokulunda Kitap Söyleşi Programı Gerçekleştirildi

     Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce organize edilen Kitap Söyleşi Programlarımız bu yıl da devam ediyor. Yeni eğitim öğretim yılının ilk Kitap Söyleşi Programı, 28 Eylül 2017 Perşembe günü akşamı Osmangazi Ortaokulunda gerçekleştirildi. Söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır, Şube Müdürlerimiz Erdoğan Kaba, Cuma İvrendi ve Osman Bat, Maarif Müfettişimiz Erdal Bayram, Hukuk Hizmetleri Yetkilimiz Ebru AŞICI, Okul Müdürü Adem Eren ve okul öğretmenleri katıldı. Bu ayın kitabı olarak seçilip okunan Salman Khan’a ait “Dünya Okulu” adlı kitapla ilgili söyleşi yapıldı, yorum ve eleştiriler dile getirildi. Etkileyici olan bölümler üzerinde duruldu.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarında her ay için okunacak bir kitap belirleniyor ve her ay farklı bir okulumuzda söyleşi düzenleniyor. Bu söyleşilerle okullarımızda ve ilimizde kitap okuma ile ilgili bir farkındalık oluşturarak bu konuya dikkat çekmek amaçlanıyor.

      Osmangazi Ortaokulu Müdürü Adem Eren, söyleşi programına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve söyleşiye katılan öğretmenlerine teşekkür etti.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Salman Khan ´ın bu kitabında, eğitim konusuna farklı bir bakış açısı getirdiğini ve yeni ufuklar açtığını dile getirdi. Khan Academy’nin de kurucusu olan Salman Khan’ın geleceğin okulları, öğretmen-öğrenci ilişkisi ve teknolojinin eğitime katkıları konusunda önemli tespitler yaptığını, kitabın eğitimciler için önemli bir eser olduğunu kaydetti.

     Kitap Söyleşi Programlarıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve öğretmenlerimizin velilere ve öğrencilere örnek olabilecek bir etkinliği gerçekleştirdiğini kaydeden DURMUŞ, söyleşiye katılan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Çalışmalarında başarılar diledi.

29-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.