BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Poyra Köyünde “Fidanlar” Buluştu.

Poyra Köyünde “Fidanlar” Buluştu.

Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.Poyra Köyünde Fidanlar Buluştu.

 

Bozüyük Poyra Köyü’nde gerçekleştirilen fidan dikim kampanyasına; Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Bozüyük Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Ufuk ARSLAN,  Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Bozüyük Anaokulu öğretmenleri,  Poyra Köyü Muhtarı ve Köy Sakinleri katıldı.

Etkinlik açılışında kısa bir konuşma yapan Çevre Koruma Dergisi Bölge Müdürü Davut YÜKSEL;

“Orman alanlarının artırılması, erozyonun önlenmesi, halkın ormanlara katkıda bulunmaları, fidan dikme alışkanlığını kazandırmak için buradayız ve yediden yetmişe herkesin bu işe gönül verdiğini görüyoruz. Bizlerin amacı bir fidanın toprakla buluşmasını sağlamaktır ve hedefimiz burada 1000 adet fidan dikmektir.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK konuşmasında ise; “konu ağaç ve çevre olunca gelmemek olmazdı. Daveti aldık ve koşa koşa geldik. Sizin fidanları bizim fidanlarımızla buluşturalım dedik. Bizim fidanlar bu fidanları dikecek birazdan. Sevgili öğrencilerimiz; inşaallah diktiğiniz bu fidanlar ulu ağaçlar olacak ve gün geldiğinde bakıp hatırlayacak, ne güzel yapmışız diyeceksiniz. İnşaallah geleceğimiz adına nice fidanları birlikte dikeceğiz.” dedi.

 

Öğrencilerin şiir okumalarından sonra kampanyaya katkıda bulunan firma yetkililerine plaket takdimi yapıldı. Daha sonra fidan dikim alanına geçildi ve hep beraber dikim tekniği hakkında bilgi aldıktan sonra fidanlar toprakla buluşturuldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.