BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Orhan DERMAN Tarafından “Bağımlılığın Önlenmesinde Sorumluluklarımız Nelerdir?” Konulu Konferans Verildi

Prof. Dr. Orhan DERMAN Tarafından “Bağımlılığın Önlenmesinde Sorumluluklarımız Nelerdir?” Konulu Konferans Verildi

      23 Kasım 2017 Perşembe günü, Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda Bilecik Gönüllüleri Derneği ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “Kadın Kalkınırsa Bilecik Kalkınır” projesi kapsamında Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Derman tarafından “Bağımlılığın Önlenmesinde Sorumluluklarımız Nelerdir?” konulu konferans verildi. Konferansa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Tahsin Yazır ve Bektaş Uçkun, Şube Müdürümüz Osman Bat, Bilecik Gönüllüleri Derneği Başkanı Funda Eldemir, Belediye Başkanımız Selim Yağcının eşi Fatma Yağcı, okul müdürlerimiz, Okul Aile Birliği Başkanlarımız, muhtarlarımız ve öğretmenlerimiz katıldı.

      Konferansın başında bir konuşma yapan Bilecik Gönüllüleri Derneği Başkanı Funda Eldemir, dernek olarak birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini, bugün ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği halinde bağımlılık konusunda bir program düzenlediklerini ifade etti. Yarının Öğretmenler Günü olması dolayısıyla tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Funda Eldemir, bu mesleğin hem zor hem de kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Konferansa katılanlara teşekkür etti.

      İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır da yaptığı konuşmada bağımlılığın günümüzün önemli sorunlarından biri olduğunu, konferans vesilesi ile konusunda uzman olan Prof. Dr. Orhan Derman’dan bu konuda neler yapılması gerektiği konusunda önemli bilgiler alacaklarını söyledi. Bağımlılık konusunun herkesi ilgilendirdiğini anlatan Yazır okul müdürleri ve öğretmenlerimizin yanı sıra özellikle eğitim konusundaki paydaşları olan Okul Aile Birliği Başkanları ve muhtarlarımızla bu konferansta bir arada bulunmaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti. Tüm katılımcılara teşekkür etti.

      Konuşmaların ardından özgeçmişi okunan Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Derman, konferansına başladı. Bağımlılığın, gençlerin sorunu olduğu gibi bir algı oluştuğunu, aslında bu konunun herkesin sorunu olduğunu ifade etti. Birçok çeşitleri olan bağımlılığın insana en çok zarar veren türü olan madde bağımlılığı konusunda bilgiler verdi. Özellikle sigara ve alkol bağımlılığı konularına değinen Derman, bağımlılığın, genellikle kişinin hayatta boşlukta kalmasından kaynaklandığını ifade etti. Dünyada her gün 3000 gencin düzenli sigara kullanmaya başladığını anlattı ve bunu önlemek için çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Birinci bölümde bağımlılık yapan maddeler hakkında bilgiler veren Orhan Derman, ikinci bölümde de bağımlılıkla mücadele konusuna değindi. Soru-cevap bölümü ile konferansını tamamladı ve tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

      Konferansın sonunda Prof. Dr. Orhan Derman’a Bilecik Gönüllüleri Derneği Başkanı Funda Eldemir tarafından çiçek, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır tarafından da hediye takdim edildi. Derman’ın, kitaplarını imzalamasıyla program sona erdi.

 

 23-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.