BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimizin Eşi Figen Büyükakın Hanımefendi ve İl Protokolümüzün Eşlerinden Halk Eğitim Merkezi Kurslarımıza Ziyaret

Sayın Valimizin Eşi Figen Büyükakın Hanımefendi ve İl Protokolümüzün Eşlerinden Halk Eğitim Merkezi Kurslarımıza Ziyaret

      24 Ocak 2018 Çarşamba günü Sayın Valimizin değerli eşleri Figen Büyükakın Hanımefendi ve il protokolümüzün eşleri, Halk Eğitim Merkezi Bilecik Bezi Dokuma Kursunu ve diğer kursları ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, kendilerine refakat etti.

      El emeği göz nuruyla özel tezgâhlarda dokunan ürünlerin nasıl üretildiğini yakından izleyen Sayın Figen Büyükakın, tarihi köklere sahip olan ürünler hakkında kursiyer ve öğretmenlerle sohbet ederek onlardan bilgi aldı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmının, kursiyerlere verildiğini, böylece kursiyerlerin aile bütçelerine katkıda bulunduklarını söyledi. Ayrıca Bilecik’in tarihi geçmişine vurgu yapan Kayı desenli şal ve atkı üretiminin bu kurslarımızda başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

      Kendisi de İktisatçı bir akademisyen olan Sayın Figen Büyükakın, kursiyerlerin bütçelerine yapılan katkılarla, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine katkı sağlanmış olduğunu, bunun da Bilecik ekonomisi açısından sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti. Ayrıca Bilecik’in tarihi değerini vurgulayan Kayı desenli şal ve atkı üretiminin, ilimiz Bilecik’in tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağını dile getirdi. Verdikleri bilgilerden ve çalışmalarından dolayı Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerlerine teşekkür etti.

     Kursların, Bilecik halkının yoğun ilgisiyle devam ettiğini kaydeden Fazilet Durmuş, özellikle ev hanımlarını, Bilecik Bezi Dokuma Kursu ve diğer kurslara katılmaya davet ettiklerini ifade etti. Kurs öğretmenlerine ve kursiyerlerimize çalışmalarında başarılar diledi. Halk Eğitim Merkezi kurslarımızı ziyaret eden Sayın Valimizin eşleri Figen Büyükakın Hanımefendi’ye ve protokolümüzün değerli eşlerine teşekkür etti.

25-01-201825-01-201825-01-201825-01-201825-01-201825-01-201825-01-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.