BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sigaranın Zararlarıyla İlgili Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar

Sigaranın Zararlarıyla İlgili Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü dolayısıyla ortaokul ve lise öğrencileri arasında sigaranın zararlarını anlatan resim ve mektup yazma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Valilik önünde gerçekleştirilen programa, Vali Yardımcısı Halil İbrahim ACIR, Belediye Başkan Vekili Nihat CAN, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Op. Dr. M. Burak ÖZTOP, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ, Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Ömer BALCI, okul müdürleri ile dereceye giren öğrenciler katıldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere, fiziksel aktiviteyi teşvik etmek amacıyla Bilecik Belediyesi tarafından bisiklet hediye edildi.

Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Nihat Can, yaptığı kısa açıklamada Bilecik’teki kurumların iş birliğiyle güzel ve anlamlı bir çalışmaya imza atıldığını belirterek, ”Valiliğimizin himayesinde Bilecik’teki kurumlar arasında güzel ve anlamlı bir çalışma oldu. Öğrencilerimiz, gerçekleştirilen yarışmada sigaranın zararlarını yazıya ve resme dökme imkânı buldular.” dedi.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ da ortaokul öğrencileri arasında “Sigaranın Zararları” konulu resim; liseler arasında ise “Sigara Kullanan Anne- Babaya Mektup” konulu mektup yazma yarışmalarını düzenleyerek öğrencilerimizi sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmek ve ailelerinde konu ile ilgili farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Diğer kurumlarımızla güzel bir iş birliği yaparak 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü’nde dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdiklerini aktaran DURMUŞ, öğrencileri tebrik etti ve iş birliği yapılan kurum yetkililerine teşekkür etti.

09-02-201709-02-201709-02-201709-02-201709-02-201709-02-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.