BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sorun Varsa Çözüm De Vardır!" Projemiz BEBKA 2019 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Kabul EdildiBursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2019 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs - Haziran dönemi proje başvuru sonuçları 24.07.2019 tarihinde açıklandı.

BEBKA tarafından yapılan değerlendirmeye göre, 2019 Yılı Teknik Destek Programı için Mayıs-Haziran döneminde yapılan 23 proje başvurusundan 11 proje, başvuru rehberinde belirtilen puanlama kriterlerine göre başarılı bulundu.

Sonuçlara göre, Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Hizmetleri Ar-Ge Birimi ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanarak Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansına sunulan  "Sorun Varsa Çözüm De Vardır!" adlı projemiz değerlendirme sonucunda başarılı bulundu.

Proje kapsamında, Müdürlüğümüze bağlı çeşitli eğitim kademelerinde görev yapan 20 Öğretmenimize Proje Hazırlama ve Proje Döngüsü Yönetimi konusunda 30 saatlik eğitim verilerek Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansları, Çeşitli Bakanlıklarımız, TÜBİTAK, Çeşitli Özel ve Kamu Kuruluşları tarafından hibe programları kapsamında yayınlanan teklif çağrılarından ilimizin ve Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarının daha fazla ve daha etkin bir şekilde yararlanabilmesi için okul ve kurumlarımızın proje hazırlama süreçleri, proje türleri, projelere fon sağlayan ulusal ve uluslararası kuruluşlar vb. konulardaki bilgi ve yeterliliklerinin artırılması, proje üretme, yürütme ve uygulama kapasitelerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Ekim 2018'de yayınlanan ve uygulamaya konulan 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan amaç, hedef ve stratejiler ışığında çeşitli sosyal, eğitsel, çevresel vb. sorunlar ile eğitim-öğretim sürecinde karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik okul ve kurumlarımıza daha profesyonel bir bakış açısı kazandırılması ve dolayısıyla da eğitim kurumlarımızda verilen eğitim-öğretim hizmetlerinin niteliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 "Sorun Varsa Çözüm De Vardır!" adlı projemizin BEBKA tarafından desteklenmeye uygun bulunmasına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK projenin ilimize hayırlı olmasını dileyerek sorunların tespit edilmesinin en az çözülmesi kadar önemli olduğunu ve projenin ilimizin ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından daha fazla yararlanmasına önemli katkılar sağlaması bakımından bir fırsat olduğu belirtmiştir. Ayrıca, projenin hazırlanmasına destek sağlayan Ar-Ge Birimi çalışanlarına, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve projeyi destekleyen Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'na teşekkür etti.

24-07-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.