BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Spor Benim de Hakkım” Adlı Projeyi Hayata Geçiren Protokol İmzalandı

“Spor Benim de Hakkım” Adlı Projeyi Hayata Geçiren Protokol İmzalandı

      2 Ekim 2017 Pazartesi günü Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı gençlerimizi spora yönlendirecek olan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Spor Benim de Hakkım” adlı projenin protokolü imzalandı. Protokol, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammet Akgül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ile Bilecik İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım tarafından imzalandı.

      Proje ile Bilecik merkez ilçede yaşayan yetim, öksüz ve maddi imkânları yetersiz 54 gence spor yapma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca bu gençlerin sosyal açıdan uyumlu bireyler olmaları ve bağımlılıkla mücadele konusunda bilgi sahibi olmaları için destekleyici ve bilgilendirici faaliyetlerde bulunulacak. 6 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek proje kapsamında gençler basketbol, futbol ve voleybol dallarında spor etkinliklerine katılacaklar.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş proje ile sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı gençlerimizin spor yapabilmelerine imkân tanındığını belirtti. Sporun dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını harekete geçirdiğini aktaran Durmuş, bu olumlu duyguları tüm gençlerimizin yaşaması gerektiğini ifade etti. Ayrıca gençlerimizin, bağımlılıkla mücadele konusunda da bilgi sahibi olacaklarını, böylece kendini ve içinde yaşadığı toplumu iyi tanıyan, değerlerimizle barışık, çevresiyle uyumlu, olumlu davranışlar edinmiş nesiller olarak yetişmelerine katkı sağlanacağını söyledi. Projeye destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek projenin Bilecik için hayırlı olmasını diledi.

02-10-201702-10-201702-10-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.