BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şühedanın Anlatılacağı 3D Film İçin Protokol İmzalandı

Şühedanın Anlatılacağı 3D Film İçin Protokol İmzalandı

Şühedanın Anlatılacağı 3D Film İçin Protokol İmzalandı.Şühedanın Anlatılacağı 3D Film İçin Protokol İmzalandı.Şühedanın Anlatılacağı 3D Film İçin Protokol İmzalandı.Şühedanın Anlatılacağı 3D Film İçin Protokol İmzalandı.

 

 Bilecik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimci Yazar Muzaffer Tekelioğlu´nun katkılarıyla hazırlanan ´´100. Yılında Çanakkale Ruhu´´ adlı projenin protokol töreni düzenlendi.

İmza töreni Bilecik Belediyesi´nde gerçekleştirilen proje kapsamında kentteki tüm ortaokul düzeyindeki 3 bin öğrenci, Çanakkale´nin ruhunun anlaşılması amacıyla hazırlanan 3 boyutlu belgeseli okullarında izleyecek.

Gerçekleştirilen protokolde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı,; “Bugün Bilecik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Değerli hocamız Muzaffer Tekelioğlu´nun da katılımlarıyla çok güzel bir projenin protokolü için bir arayadayız”. Bilecik Belediyesi olarak, çocukların tarihi bilinci oluşturulmasına yönelik güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerine şöyle devam etti.

´´Tarihimizde çok önemli bir noktada olan şehitlerimizin anısına 5-6 yıl önce Muzaffer Tekelioğlu´nun yazdığı ´´Elleri Kınalı Anaların Kınalı Kuzularına Mektup´´ adlı kitap, Bilecik Belediyesi tarafından basılmıştı. Bu kitapta geçen menkıbeler ve olaylardan yola çıkarak, bizler de bu proje kapsamında Çanakkale ruhunun daha iyi anlaşılması açısından 3 boyutlu bir film ile çocuklarımızın bilgisine sunacağız. Çocuklarımız, daha önce okudukları bu kitabı bu sefer 3 boyutlu film şeklinde izleyerek, tarihini daha iyi anlamaya çalışacaklar. Böylece tarihlerinden daha iyi ders alacaklar, tarihi daha iyi tahlil etme imkânı bulacaklar. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz bu anlamda bize imkân verdiler. Proje kapsamında 10 Mart´tan itibaren 3 bin ortaokul öğrencimiz, okullarında bu filmleri izleyerek, tarih bilgilerini, tarihi düşüncelerini daha sağlam temeller üzerine koyacaklar. Projenin gerçekleştirilmesinde Milli Eğitim Müdürümüz ve personeli ile Değerli Hocamız Muzaffer Tekelioğlu´na çok teşekkür ediyorum. Bu projenin öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyor, Allah´tan rahmet diliyorum.´´

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ise yaptığı konuşmada, anlamlı bir proje sebebiyle bir araya geldikleri için büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bilecikli çocuklarımız ve eğitim camiası gerçekten çok şanslı. Sadece bugün Kurumum ile ilgili 3 güzel ve önemli projeye imza attık. İlki Sosyal Güvenlik Kurumu ile çocuklarımıza yönelik ´´Obezite, Diyabet ve Güvenli Yaşam´´ konulu bir program oldu. Üniversitemiz ile birlikte ise üniversiteye adım adım projesi kapsamında ´´Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı´na 10 Kala´´ konulu bir seminere katıldık. Şimdi ise böyle güzel bir çalışma için bir aradayız" dedi.

Eğitimci Yazar Muzaffer Tekelioğlu ise Çanakkale ruhunun çok önemli olduğunu belirterek, ´´Sayın Belediye Başkanımızla uzun bir aradan beri çalışıyoruz. Bir başka kitabımız kendisinin katkılarıyla basılarak okurlarımıza dağıtıldı. Bu anlamda aldığımız destekler yeni eserleri ortaya koymamızda bizlere güç ve cesaret veriyor. Bu proje de bu anlamda çok güzel ve iyi neticeleri vereceğine inanıyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ dedi.

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.