BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süt İç ! Her Yaşta Projesi Bilgilendirme Toplantısı Ve Süt-Süt Tatlıları Dağıtımı Yapıldı.

Süt İç ! Her Yaşta Projesi Bilgilendirme Toplantısı Ve Süt-Süt Tatlıları Dağıtımı Yapıldı.

26-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016

       Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği ile birlikte yürütülen‘‘Süt İç! Her Yaşta’’ projesi kapsamında Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

     Proje kapsamında bilgiler veren Proje koordinatörü Leyla KALIN; “Projemizin amacı ergenlik dönemindeki gençlerimizin fiziksel büyümelerinde süt ve süt ürünleri ile beslenmelerinin önemini kavratmaktır. Örneğin; cilt sağlığı ve güzelliğinde, iskelet ve dişlerin büyümesi ve sağlığında, normal ağırlığın korunmasında, kas gelişiminde fiziksel ve zihinsel yönden güçlü olmasında besin öğelerinin etkileri önemlidir.Ergenlik döneminde günlük ortalama 2,5 porsiyon süt ve süt ürünleri tüketilmesi gerekmektedir.

   Projemizde bugüne kadar, öncelikle kantin işletmecilerine yönelik süt ve süt ürünlerinin önemi ve satışı, saklama koşulları ile ilgili bilgilendirici toplantı yapıldı.Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği tarafından hazırlatılan sağlık-gıda-hijyen ve su tasarrufu konulu afişler tüm okullara dağıtıldı. Kantin işletmecilerimizle istişare toplantıları yapıldı. Proje faaliyetlerimiz bugün yapacağımız toplantı ile devam edecek, projemiz LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ DAĞITIMI YAPILMASI NEDENİYLE TÜRKİYE DE İLK VE TEK PROJE’dir.” dedi.

   Bilgilendirme toplantısına Eker Süt Ürünleri AŞ Kalite Müdürü, Gıda Mühendisi Serap KÖSEMEHMET’in sunumuyla devam edildi. Kösemehmet; Sunumunda süt toplama süreci, üretim aşamaları ve süt- süt ürünleri üretimiyle alakalı konularda yaptığı sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

    Programa katılımlarından dolayı Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN, EKER Süt Ürünleri Yetkililerine hediye ve buket takdim etti.

 

   Program bitiminde 250 lise öğrencisine, süt tüketimini teşvik etmek için ortaöğretim öğrencilerine yönelik süt ve süt tatlıları dağıtımı yapıldı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.