BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi.

Tablet Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi.

 

Eğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi”, kısa adıyla FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarımızı kapsamaktadır.

Proje kapsamında tüm okullarımıza internet sağlayan altyapı, etkileşimli tahta kurulumları gerçekleştirilmekte olup, tüm öğretmen ve öğrencilerimize de tablet bilgisayarlar dağıtılmaktadır.

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından hazırlanan (2006-2010) Bilgi Toplumu Stratejisi’nde Bilişim Teknolojilerinin Eğitim Sistemimizde kullanımıyla ilgili olarak “Bilgi ve iletişim teknolojileri eğitim sürecinin temel araçlarından biri olacak ve öğrencilerin, öğretmenlerin bu teknolojileri etkin kullanımı sağlanacaktır.” hedefi yer almaktadır. Bu kapsamda, Bakanlığımızdan örgün ve yaygın eğitim verilen kurumlarda bilgi ve iletişim teknolojisi altyapısını tamamlanması, öğrencilere bu mekanlarda bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanma yetkinliğinin kazandı­rılması, bilgi ve iletişim teknolojileri destekli öğretim programlarının geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

İlimizde bu yıl ortaöğretim ve ortaokul düzeyinde internet altyapı kurulumları tamamlanacak, etkileşimli tahta kurulumları gerçekleştirilecek olup belirlenecek sırayla 2016 yılı sonuna kadar tablet bilgisayarlar dağıtılacaktır. Proje tamamlandığında tüm okullarımız bu teknolojik imkanlara kavuşacaktır.

Bu kapsamda; Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun BAKIRTAŞ ile öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile, Ertuğrulgazi Lisesinin 40 öğrencisine tablet dağıtımı yapıldı.Bu yıl sonuna kadar tablet bilgisayarlar İlimizdeki tablet kullanan okullarımızın 9.sınıf öğrencilerine dağıtılmış olacaktır.

İlimiz genelindeki Fen Lisesi, Lise, Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi düzeyindeki 20 okulun altyapı çalışmaları tamamlanmış, eğitim amaçlı tüm birimlerine etkileşimli tahtalar kurulmuş, tüm öğretmen ve öğrencilerine tablet bilgisayarlar dağıtılmıştır. İlimiz genelinde şu an 2288 öğrenciye tablet bilgisayarlar dağıtımı yapılmıştır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Ankara ilinde katıldığı TABLET DAĞITIM TÖRENİ 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilmiştir.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.