BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Sistemde Görevli Araç Sürücülerine Eğitim Verildi.

Taşımalı Sistemde Görevli Araç Sürücülerine Eğitim Verildi.

Taşımalı Sistemde Görevli Servis Şoförlerine Eğitim Verildi.Taşımalı Sistemde Görevli Servis Şoförlerine Eğitim Verildi.Taşımalı Sistemde Görevli Servis Şoförlerine Eğitim Verildi.

 

   Taşımalı sistem kapsamında görev yapan servis şoförlerine, yarıyıl tatilinden de faydalanarak iki gün süren kapsamlı bir eğitim verildi.

    Servis hizmeti veren şoförlerimize verilen eğitimlerle; M.E. B. Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği hakkında bilgi verilmesi, taşıma sırasındaki öğrenci güvenliği bağlamında adli, idari, mali sorumlulukları hakkında bilgi verilmesi, Karayolları Trafik Kanunu hakkında bilgilendirme yapılması hedeflenmektedir.

     İlk gün eğitimleri Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun BAKIRTAŞ’ın genel hatları ile Bakanlığımızın konuyla ilgili hassasiyetleri ile beraber toplumsal beklentileri anlatması ve ilgili mevzuatlar hakkında eğitim vermesi ile başladı. Ardından Rehberlik ve Araştırma Merkezi Öğretmenlerinden Dilara SEVİNÇ tarafından; yaş grupları, engel durumları itibarı ile öğrenci/kursiyer/veli davranış modelleri, etkili iletişim yöntemleri, araç şoförlerinin ve rehber personelin öğrenci ile velilere yaklaşımının nasıl olması gerektiği, araç şoförlerinin öğrencilere karşı olumsuz örnek oluşturacak davranış modellerinden uzak durmalarının önemi ve olumlu davranış modelleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

      İkinci gün eğitimlerine ise; İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK´ın katılımı ve kısabir değerlendirme konuşmasının ardından, İl Emniyet Müdürlüğünden görevlendirilen Trafik Polisi Mustafa ÖZEN´in servis şoförlerimize trafik eğitimi vermesi ile eğitimler son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.