BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.

TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.

TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.TEOG Sınavları Başarı İle Tamamlandı.

 

      Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8’nci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarının dün ve bugün düzenlenen oturumları sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

       Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK sınavlar başlamadan hemen önce Anadolu Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada, Bilecik merkezde 13 okulda 943 öğrenci, Bilecik genelinde ise 45 okulda 2888 öğrencinin, TEOG sınavına gireceğini belirterek şunları söyledi;

     ” Sadece bu sınavda uygulanan sistemlerden bir tanesi de kitapçık türümüzün 4’e çıkmış olması. Daha önce A ve B olmak üzere 2 kitapçık türümüz vardı, şimdi A, B, C ve D kitapçık türü olacak. Bununla da öğrencilerimizin kopya çekmesinin önüne geçilmek isteniyor. Yine ilk 20 dakikada öğrencilerimiz sınav dışına çıkamayacaklar 15 dakikalık bir opsiyonla geç gelen öğrencilerimizi sınava alıyoruz. Bugün öğrencilerimiz Türkçe Matematik, Din Kültürü derslerinden sınava girecekler 20’şer soru sorulacak ve onlara verdiğimiz süre 40’ar dakika. Yine her ders sınavının sonunda 30’ar dakikalık teneffüslerimiz mevcut. Yarın da fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinden sınavımız olacak.”

      Özel eğitime muhtaç olan öğrenciler için de gerekli önlemler aldıklarını ifade eden ALTINKAYNAK,”Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz için tedbirlerimizi almış durumdayız. Evde sınava girecek Söğüt İlçemizde bir öğrencimiz var onunla ilgili de tedbirimizi aldık. Orada ki öğrencimiz de evinde sınava girecek.” Dedi.

     Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK, sınav süresince ziyaret ettiği okullarda, öğrencilerini bekleyen velilerle de sohbet etti ve onlara “ bugünün diğer günlerden bir farkı olmadığını, okul bahçesinde veya içeride bekleyerek aslında öğrencilerimizin streslerini yükselttiğimizi, bu durumun öğrenciyi olumsuz etkilediğini” söyledi.

 

     Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan sona eren sınavlarda tüm öğrencilerimize çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almalarını temenni eden ALTINKAYNAK; “her türlü fedakarlığı yaparak öğrencilere destek olan ailelere ve sınavlarda görev yapan; İl Emniyet Müdürlüğü Personeline, İl Jandarma Komutanlığı Personeline,  tüm görev arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.