BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKİ İlkokulunda Konferans Salonu ile Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı Açılışları Yapıldı

TOKİ İlkokulunda Konferans Salonu ile Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı Açılışları Yapıldı

7 Aralık 2016 Çarşamba günü TOKİ İlkokulunda Silkar AŞ.nin katkılarıyla yapılan Konferans Salonu ile Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı’nın açılışları yapıldı. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin YAZIR, Maarif Müfettişleri Başkanımız Ramazan GÖZEN, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin SARIFAKIOĞULLARI, Silkar AŞ. Müdürü Nurtaç AKGÖZ, Oruçoğlu Firma Yetkilisi Şeref ORUÇOĞLU, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Salon, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ ve Silkar AŞ. Müdürü Nurtaç AKGÖZ’ün kurdele kesmesiyle açıldı. TOKİ İlkokulu Müdürü Fikret BAŞAK yaptığı konuşmada Birçok kişinin elde ettiği başarı ve imkânları eğitime borçlu olduğunu, iyi bir eğitimin insanın hayat standardını yükselttiğini söyledi. Eğitim konusunda devletimizin yaptığı yatırımların yanında sivil toplum örgütlerine ve özel girişimcilere de büyük görev düştüğünü belirtti. Silkar AŞ.nin her sene eğitime yaptığı katkılarla bu görev ve sorumluluğunu fazlasıyla yerine getirdiğini belirterek Silkar fabrika yöneticilerine teşekkür etti.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, bir konuşma yaptı. Eğitimin hiç şüphesiz ülkemizin kalkınmasında ve ileri gitmesinde çok önemli bir unsur olduğunu, çocuklarımızı yetiştirirken en iyi eğitim olanaklarını onlara sunmanın, onları nitelikli, iyi yetişmiş bireyler olarak vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, içinde yetiştiği toplumla barışık ve mutlu insanlar olarak yetiştirmenin ortak amacımız olduğunu söyledi. Tüm çabalarının, tüm mesailerinin bunun için olduğunu belirtti. Sözlerine şöyle devam etti:

            “Eğitim sistemimiz ne kadar iyi olursa olsun, alt yapı ve fiziki şartlar da eğitimimizin kalitesini etkilemektedir. Sınıf başına düşen öğrenci sayısı, okulda laboratuvar, kütüphane, spor salonu gibi bölümlerin bulunup bulunmaması, ders araç ve gereçlerinin yeterli olup olmaması, eğitim hizmetlerine doğrudan etki eden faktörler arasındadır. Bu bağlamda devletimizin eğitime ayırdığı pay, ülkemizin gelişmişliğiyle orantılı olarak gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanında özel sektör kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımız da okul ve kurumlarımıza büyük katkılar sağlamakta ve eğitim davasına omuz vermektedirler. Bunlar, milletimizin eğitim işlerine ne kadar duyarlı olduğunun da bir göstergesidir. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” ilkesi, halkımızın bir nevi yaşam felsefesi haline gelmiştir ve bu durum, eğitim camiası olarak bizi hem sevindirmekte hem de bizim gurur kaynağımız olmaktadır.          

Bu anlayışın bir sonucu olarak bugün, öğrencilerimize sosyal ve kültürel açıdan daha iyi olanaklar sunmamıza ve daha verimli etkinlikler yapmalarına fırsat verecek olan TOKİ İlkokulu Konferans Salonu ile Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz bu salon ve yaşam alanıyla okullarını daha çok sevecekler, başarılı etkinlik ve programlara imza atacaklardır. Öğretmenlerimiz de derslerini daha verimli işleme olanağı bulacaklardır.

            Bu duygu ve düşüncelerle açılışını yapmakta olduğumuz Konferans Salonu ile Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı’nın TOKİ İlkokulumuza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Katkısı olan Silkar AŞ. yetkililerine, çalışmayı gerçekleştiren Oruçoğlu firma yetkililerine teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

            Konuşmaların ardından okul öğrencileri şiirlerini okudular ve Okul Korosu, şarkı seslendirdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ katkılarından dolayı, Silkar AŞ. Müdürü Nurtaç AKGÖZ’e plaket takdim etti. TOKİ İlkokulu Müdürü Fikret Başak da yine katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ’a ve yüklenici firma olarak Oruçoğlu Firma Yetkilisi Şeref ORUÇOĞLU’na plaket verdi.Silkar AŞ. Müdürü Nurtaç AKGÖZ "Proje üreten Milli Eğitim Müdürlüğümüze katkı sağlamak, ülke çapında örnek olabilecek niteliktedir. Milli Eğitime desteğimiz sürecektir. Proje Milli Eğitimden, destek bizden."diyerek, eğitim alanında desteklerine devam edeceklerini belirtti.

            Plaketlerin verilmesinin ardından Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı’na geçildi ve açılış kurdelesi kesildi. Serbest Etkinlik ve Mutlu Çocuk Yaşam Alanı da katılımcılardan tam not aldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, üretecekleri başka projelerde özel girişimcilerle işbirliğine her zaman hazır olduklarını ifade etti.

07-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.