BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 4007 “ Kumral Abdal Bilecik´te Bilim Şenliğini Müjdeliyor” Bilim Şenliği Başlıyor

Tübitak 4007 “ Kumral Abdal Bilecik´te Bilim Şenliğini Müjdeliyor” Bilim Şenliği Başlıyor

4007 Bilim Şenlikleri Programı 2017 – 2018 Çağrı Dönemi kapsamında 120 projenin desteklenmesine karar verilmiştir.

Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesinin 17-  20 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştireceği  "TÜBİTAK 4007 Kumral Abdal Bilecik´te Bilim Şenliğini Müjdeliyor" isimli projesi de desteklenmeye hak kazanmıştır.

 

Proje yürütücüsü Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Mehtap ARSLAN, Proje ekibinde; okul müdürü Ali BİLGİN, Matematik Öğretmeni Erhan BATAN ve Türk Dili  ve Edebiyatı Öğretmeni Hasan SOYLU ayrıca  birbirinden değerli akademisyen ve alanında uzman öğretmenlerden oluşan 9 rehber, 11 konuşmacı ve 27 atölye lideri görev aldığı projede bilimin her alanından en güncel ve dikkat çekici konuların katılımcı ve ziyaretçilere sunulacağı bilim şenliği 17-20 Ekim 2018 tarihleri arasında  farklı mekanlarda gerçekleşecektir.

Etkinlik alanında oluşturulacak atölyelerde  ilgi çekici deneyler, etkinlikler, bilimsel şov ve gösteriler, gökyüzü gözlemleri, sanatsal etkinlikler yapılacak. Şenlikle yaparak-yaşayarak öğrenme sağlanması, disiplinler arası ilişki kurulması, bilimsel ve teknolojik bir bakış açısı geliştirilmesi, bunları yaparken de farklı düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 Atölye çalışmaları okulumuz Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi´nde, konuşmalar ise Bozüyük Metristepe Kültür Merkezi ile Bilecik Bilim Sanat Merkezi konferans salonunda gerçekleşecektir. Ayrıca gündüz Güneş lekeleri, gece yıldız,gezegen ve derin uzay gözlemi, bilimsel gösteriler, konserler, şiir dinletisi, fotoğraf sergisi  vb. birçok etkinlik gerçekleştirilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin ERDOĞAN proje kapsamında emeği geçen Proje ana destekçileri Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. İbrahim TAŞ,  Bilecik Şeyh Edebali Proje koordinatörü Sayın Dr. Öğr. Üye. Miraç ALAF,  Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Fatih BAKICI ve proje ekibine şimdiden teşekkür etti.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.