BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilimsel Proje Danışmanlığı Eğitimi 246 Öğretmenin Katılımıyla Başladı

TÜBİTAK Bilimsel Proje Danışmanlığı Eğitimi 246 Öğretmenin Katılımıyla Başladı

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri hazırlamak isteyen lise öğrencileri için rehberlik edecek danışman öğretmenlerin eğitimine 21 Haziran 2016 Salı günü  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Merkez Kampüsü´nde başladı.  Eğitimler 09:30- 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknoloji Tasarım ve Türk Dili ve Edebiyatı alanları olmak üzere 12 alanda  gerçekleştirilen eğitimleri Üniversitemizden 12 Danışman Hocamız gerçekleştirmektedir.

Eğitimler kapsamında öğretmenlere; Hazırlanan projelerin niteliğini artırmaya yönelik,

-Proje özeti nasıl yazılır?

-Bilimsel araştırma planı nasıl yazılır?

-Proje raporu nasıl yazılmalıdır?

-Projelerde dikkat edilmesi gereken hususlar

-Proje sergisi için bazı yararlı hatırlatmalar

-Proje seçimi, işlenişi ve sunumu ile ilgili özet bilgiler

-Ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışması ile ilgili jüri değerlendirme ölçütleri

gibi konularda eğitimler verilecek olup eğitim alan öğretmenler de öğrencilerine daha iyi danışmanlık yapma fırsatı bularak Eskişehir Bölge Finaline seçilen ve Ankara Finaline katılan proje sayısının artırılmasına gayret edecekler.  Üniversitedeki danışman hocalarımızda öğretmenlerimizle sürekli irtibat halinde olup akademik destek vereceklerdir. 

Bilecik il Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi arasında 3 Haziran 2016 da imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında yapılan Danışmanlık Eğitimleri Ocak ayına kadar her ay bir tane olmak üzere toplam 5 eğitim olarak gerçekleşecektir.

 

   İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN, "İlimizde hazırlanan TÜBİTAK Projelerinin niteliğini artırmak için Üniversitemizle güzel bir çalışma içerisindeyiz. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyor, başarılı proje fikirlerinin oluşmasını ve iyi bir eğitim süreci geçirmenizi diliyorum." dedi.

22-06-201622-06-201622-06-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.