BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Proje Yarışmalarında Bilecik’ten Büyük Başarı

TÜBİTAK Proje Yarışmalarında Bilecik’ten Büyük Başarı

      49. Lise Öğrencileri TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmaları kapsamında Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Kütahya, Bilecik ve Yalova illerinin dâhil olduğu Bursa’da düzenlenen Bölge Sergisi’nde, Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi öğrencisi Ayşe Ulutaş, “Splintmatik” adlı projesi ile 100 proje arasında Teknoloji Tasarım dalında bölge birincisi oldu.

      Bursa’da Bölge Sergisi’ne katılarak yarışmaları takip eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Ertuğrulgazi Lisesi öğrencisi Ayşe Ulutaş’ın kendilerine ve tüm Bilecik’e büyük bir gurur yaşattığını, büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Ülkemizin bilim ve teknolojide ileri gitmesinde, dünyada söz sahibi bir ülke olmasında proje geliştirmenin önemine değindi ve öğrencilerimizin, gençlerimizin bu alana yönlendirilmelerinin ülkemize büyük kazançlar sağlayacağını belirtti. Çocuklarımızın, gençlerimizin içinde var olan cevheri, yeteneği keşfedip ortaya çıkarmak için onlara fırsat vermemiz gerektiğini, fırsat verilen gençlerin, her alanda gurur kaynağımız olacak önemli işler çıkartacaklarını, bunun bir örneğini de proje yarışmalarında Bursa’da görmüş olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

      En büyük zenginliğimizin aslında maddi varlıklarımız değil, insan kaynağımız olduğunu vurgulayan Fazilet Durmuş, öğrencilerimizin yeteneklerini doğru tespit ederek onları yetenekleri doğrultusunda yönlendirdiğimizde bilimde, sanatta, sporda ve her alanda ülke olarak büyük bir atılımı gerçekleştirmememiz için önümüzde hiçbir engel kalmayacağını, bu bağlamda ilimizde çalışmalarını yürüttüğümüz BİL-YAP Yetenekten Kariyere projemiz ile öğrenci yetenek ve ilgi alanlarının tespit edildiğini, bu tespitlerle önümüzdeki yıllarda okul, öğretmen, veli iş birliği ile öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda farklı alanlarda daha fazla başarı göstereceklerine inandığını dile getirdi.

     Azimle çalışıp proje geliştiren ve Bursa Bölge Yarışmaları’nda dalında birinci olarak Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazanan öğrencimiz Ayşe Ulutaş’ı tebrik ederek sevincini paylaştı. Bu başarıya ulaşmasında kendisine destek veren Müdürlüğümüz Ar-Ge ekibine, Okul Müdürümüz Zaim Akbulut’a, öğrencimizin Danışman Öğretmeni Asuman Çelik’e ve öğrencimizin değerli ailesine teşekkür etti. Öğrencimize, Türkiye Finalleri’nde başarılar diledi.

15-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.