BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜGVA ile Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol İmzaladı.

TÜGVA ile Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol İmzaladı.

25-12-2015

 

   ‘’Ertuğrul Ocağından Reis-i Cumhuruna Mektup’ adlı proje atılan imzalarla hayat buldu.

     Bilecik İlindeki İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liselerindeki tüm öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a dair duygu-düşüncelerini ve zat-ı âlilerinden taleplerini içerir mektup yazmaları, projenin esas konusu olarak belirlendi.Bu vesile ile Bilecik İli genelinde bulunan İmam Hatip Ortaokul ve İmam Hatip Liselerindeki tüm öğrencilerin İmam Hatip Lisesi mezunu bir Reis-i Cumhurlarının olduğunun farkındalığına sahip olmaları ve bu okullardan mezun olmuş örnek şahsiyetleri tanıyıp kendinin de o makamlara gelme özgüveninin gelişmesi ve bu doğrultuda gayret etmeleri hedeflenmektedir.

     Proje kapsamında kurulacak komisyona teslim edilen mektuplar değerlendirildikten sonra en son aşamada 14 Ocak 2016 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesine teslim edilecek.

     Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, projenin çok anlamlı bir düşünceden hareketle oluştuğunu ve İmam hatip okullarında öğrenim gören öğrencilerimize çok faydalı olacağını belirtti ve bu okullardaki tüm öğrencilerimizi mektup yazmaya davet etti. 

     TÜGVA Bilecik yönetici heyeti ise böyle güzel bir projede bir arada olmaktan ve yardımlarından dolayı Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK´a teşekkür ettiler. Protokol imza töreni hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.