BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Kutlama Töreni Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yapıldı

Turizm Haftası Kutlama Töreni Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yapıldı

2018 Yılı Turizm Haftası, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programla coşku ile kutlandı.

Vali Yardımcımız Mustafa Kemal ÖZGÜN, Belediye Başkan Vekilimiz Nihat CAN, Osmaneli Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin ERDOĞAN, Çevre Şehircilik İl Müdürümüz Mustafa BUDAK, Bilecik Ticaret İl Müdürümüz Şinasi BALTA, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Aslan Yıldız, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Şükrü KESKİN ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan kutlama programı, Bilecik Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde yapılan saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Bilecik Belediyesi Mehteran Takımının kısa konserinden sonra kürsüye gelen Bilecik Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Adem AVCU yaptığı konuşmada,

‘’Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türlerinin ortaya çıkması, turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 1983 yılından bu yana her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ‘’Turizm Haftası” kutlanmaktadır. Bu yıl da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte hazırladığımız kutlama programını beğeneceğinizi umuyorum.

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 1997 yılından bu yana verdiğimiz eğitimle hem yükseköğrenime öğrenci hem de turizm sektörüne kalifiye eleman yetiştirmekteyiz. Yetiştirdiğimiz gençlere milli, manevi değerlerimizin yanında kültürel değerlerimizle birlikte turiste karşı geleneksel Türk misafirperverliğini de öğretme gayretindeyiz. Bu şuurla kutlamakta olduğumuz Turizm Haftasının güçlü, huzurlu ve mutlu yarınlara vesile olması dileğiyle saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Programda günün anlamını belirten konuşmayı İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet KOCABIÇAK yaptı. KOCABIÇAK konuşmasında Türkiye’de turizm sektörünün her geçen gün gelişip güçlendiğini, gelişen turizmden Bilecik’in de payını alabilmesi için çalışmalar yaptıklarını, yapılan tanıtım çalışmaları sonunda tarihi, doğal güzellikleri ve kültürü ile Bilecik’in turizm sektöründe ön plana çıkacağını söyledi.

            Konuşmaların ardından Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları ‘’Kına Gecesi’’ sahnelendi. Öğrencilerin Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılan kına gecelerini harmanlayarak hazırladıkları kına gecesi sunumu büyük beğeni topladı. Gelin ve damada kına yakılmasından sonra öğrenciler yedi bölgenin halk oyunlarından oluşan Halk Oyunları Gösterisini sundular.

Kına gecesi sunumunun ardından Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri Kübra TOPSEVEN, Mustafa YILDIZ ve Yusuf YAVUZ Flambe ve Baket Alaska sunumu yaptılar.

        Tören Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanından mezun öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Sayın Güsamettin ERDOĞAN tarafından diplomaları verildi.

             Tören, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Resim yarışmasında

1. olan Bozüyük Saffet Şeker Ortaokulu öğrencisi Ebru TOKATLI

2. olan Bozüyük Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencisi Beyzanur AYDIN

3. olan Osmaneli Atatürk Ortaokulu öğrencisi Sudem ÇAKMAK ve Yenipazar Atatürk Ortaokulu öğrencisi Beyzanur TERZİ

Kompozisyon yarışmasında

1. olan Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ece ÜSTÜNDAĞ

2. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Edanur DEMİR

3. olan Pazaryeri Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aybike KARUK

Genç Aşçılar Yemek Yarışmasında

1. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Arzu SAĞLAM

2. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Engin SUBAŞIOĞLU

3. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gamze DEMİR ve Selcan ALKIŞ

Genç Barista İçecek Hazırlama yarışmasında

1. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aybüke KALENDER

2. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi  Kübra TOPSEVEN ve Abdullah ÜLKÜ

3. olan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen YAZICIOĞLU’na ödülleri verildi.

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu, Mutfak ve Servis Atölyelerinin yapım, genişletme ve iyileştirme çalışmalarında okulumuza maddi manevi büyük destek veren SİLKAR Madencilik Sanayi A.Ş. Üretim ve Fabrikalar Direktörü Sayın Nurtaç AKGÖZ, Türk Ytong Sanayi A.Ş. Fabrika Müdürü Sayın Emrah KONUK, Üç Öğün Catering Hizmetleri A.Ş. Operasyon Müdürü Sayın Şeref PARLAK ve Öğrenci Velimiz Sayın Hasan OCAK’a plaketlerinin Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Kemal ÖZGÜN, Belediye Başkan Vekili Nihat CAN ve Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü KESKİN tarafından takdim edilmesi ile sona erdi.

18-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.