BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi ile Müdürlüğümüz Arasında Protokol İmzalandı

Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi ile Müdürlüğümüz Arasında Protokol İmzalandı

      Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi iş birliği ile ilimiz genelindeki okullarımızda kan bağışı kampanyaları düzenlenmesi, kampanya ile ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, sürekli, bilinçli bağışçılardan sağlanabilmesi; kan bağışı konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin arttırılması amacıyla bir protokol imzalandı. Protokol ile yürütülecek olan proje kapsamında ilimize bağlı tüm okul ve kurumlarımızda eğitim gören öğrencilerimize kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatmak, kan bağışı sayesinde insanların hayata döndüğünü vurgulayarak öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek amaçlanmıştır.

      Proje kapsamında eğitim öğretim yılı boyunca kan bağışı kampanyası, planlanan takvim uyarınca her ay belirli okullarda gerçekleştirilecektir.

      Projenin sağlıklı yürümesi için iş birliği yapacak kurumlar arasında, 10 Ocak 2018 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğünde “İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol İmza Töreni’ne İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz Cuma İvrendi, AR-GE Birim Sorumlumuz Mustafa Kan, Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. M. Sabri Akoğlu, Kan Bağışçısı Kazanım Personelleri Özlem Ergen ve Özgül Altun Aslan katıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş bu yıl, geçen yıla göre daha fazla kan bağışına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Kan bağışı bilincini öğrencilerimizde oluşturarak bunu davranış haline getirmelerini sağlamak ve büyüdüklerinde onları düzenli kan bağışçısı olarak görmek istediklerini ifade etti. Neticede devletin bütün kurumları olarak bu ülkenin geleceği için uğraştıklarını belirten Durmuş, protokolün hayata geçirilmesini sağlayan ekip arkadaşlarına ve Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. M. Sabri Akoğlu’na teşekkür etti. Protokolün, sağlık ve eğitim konularında özelde ilimize ve genelde de ülkemize katkı sağlamasını temenni etti.

     Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. M. Sabri Akoğlu, kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu, yapay olarak elde edilemediğini ve kaynağının insan olduğunu, ancak insanların bağışlarıyla elde edilebildiğini belirtti. Amaçlarının, hastaları ve hasta yakınlarını sıkıntıya sokmadan, can kaybı yaşamadan kan ihtiyacını sürdürülebilir şekilde karşılamak olduğunu söyledi. Kan bağışı konusunda gösterdikleri hassasiyet ve katkılardan dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a ve şahsında tüm Milli Eğitim Bakanlığı personeline teşekkür etti.

10-01-201810-01-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.